کد خبر: 1011736 A

هافبک عراقی پرسپولیس به صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا کمک کرده است، او درباره بازی با اولسان و یک بازی بالقوه مقابل بایرن مونیخ بحث می‌کند.

به گزارش ایلنا، وقتی بشار رسن ، هافبک عراقی در تابستان 2017 وارد تهران شد ، به سختی می توانست تصور کند که طی سه سال در دو فینال لیگ قهرمانان آسیا با پرسپولیس شرکت کند.

اولین مورد در اواخر سال 2018 رخ داد اما در نهایت برای ارتش سرخ شکست خورد و در مجموع 2-0 به کاشیما آنتلرز باخت. برای رسن و هم تیمی هایش این شکست باعث انگیزه برای ادامه موفقیت های داخلی شد. وی سپس سه بار پی در لیگ قهرمانان ایران شد و تیمش را بار دیگر به فینال لیگ قهرمانان امسال رساند. روز شنبه، غول های ایرانی برای مشخص شدن قهرمان قاره در ورزشگاه الجنوب در دوحه ، پایتخت قطر به مصاف اولسان جمهوری کره می روند.

رسن در مصاحبه اختصاصی با FIFA.com ، توضیح می دهد که چگونه پرسپولیس به قدرتی غیر قابل انکار در ایران و آسیا تبدیل شده است. او همچنین برانکو ایوانکوویچ، مربی سابق تیم را به دلیل سهم حیاتی اش در این موفقیت، از سایرین متمایز کرد.

رسن گفت: اعتبار اصلی این موفقیت ها باید به مربی سابق ما، برانکو تعلق گیرد که تیمی با ذهنیت قهرمان ساخت." "علیرغم جدایی بااستعدادترین افراد و از دست دادن بازیکنان اصلی در چهار سال گذشته ، تیم هرگز اجازه نداد که این کمبودها عملکرد را تحت تأثیر قرار دهد. حتی این مربی برای اولین بار در لیگ قهرمانان 5 بازیکن جدید را تجربه کرد، این نشان می دهد که تیم قدرتمند است. "

با از دست دادن فینال 2018 و حذف سال گذشته در مرحله گروهی پرسپولیس حالا به فینال برگشته است. رسن در مورد شکست دو فصل قبل تیم در فینال گفت: "ما می خواستیم سال 2018 عنوان قهرمانی را بدست آوریم ، اما شانس با ما نبود."

وی در پاسخ به سوالی درباره مشکلاتی که تیم در راه موفقیت در فینال امسال با آن روبرو بوده است ، توضیح داد: امتیاز از دو بازی اول به خوبی جمع آوری نشد و بعد از آن بازی ها تعطیل شد. بعد از تصمیم گیری برای انجام همه بازی‌های حذفی در قطر باعث شد اوضاع به سمت بهتر شدن تغییر کند. ما علیرغم اینکه مقابل طرف‌های بسیار قدرتمند غرب آسیا قرار می‌گرفتیم ولی در نهایت همه چیز را برگرداندیم. انجام هر سه روز یک مسابقه نیز بسیار سخت بود ، اما اکنون تا رسیدن به عنوان قهرمان آسیا یک بازی فاصله داریم.

رسن و هم تیمی‌هایش وقتی به مصاف اولسان می روند که تنها تیم شکست ناپذیر در یک رقابت است چرا که ویسل کوبه ژاپنی که پیش از این شکست نخورده بود هم در نیمه نهایی حذف شد.

وی گفت: تیم اولسان بسیار خوب و سخت است. ما بازی آنها را در مقابل ویسل را تماشا کردیم و دیدیم که خودشان را چطور به پیروزی نزدیک می کردند، شرایط آنها در بازی دشوار بود ولی در نهایت موفق شدند و اولسان موفق به پیروزی شد. مثل همه تیم های شرق آسیا ، اولسان بازیکنانی با سرعت، قدرت و نظم تاکتیکی دارد و مطمئناً آنها را به دلیل شانس در فینال نیستند. بده برنده خواهد شد.

توجه بشار رسن به بازی مقابل بایرن در 2022

برنده این دیدار علاوه بر عنوان قهرمانی قاره، سهمیه قهرمان آسیا در جام جهانی فوتبال را هم کسب می کنند، چیزی که رسنن احساس کند می تواند در صورت تلاش برای کسب عنوان عنوان قهرمانی جهانی برای تیم ایجاد کند.

بازیکنی که تنها سه روز پس از فینال لیگ قهرمانان تولد 24 سالگی خود را جشن گرفت ، گفت: "بازی در جام جهانی باشگاه هیجان اضافی برای هر دو تیم و ویژه برای ما است. این فرصت خوبی است که ما را در برابر تیم های بزرگی مانند بایرن مونیخ بازی کنیم و با ستاره های جهانی روبرو شویم ، چیزی که هواداران ما آرزوی آن را دارند.

وی ادامه داد: این واقعیتی که قطر میزبان جام جهانی باشگاه ها است و سپس جام جهانی در سال 2022 خواهد بود برای من ویژه است، تجربه بازی در ورزشگاه های قطری برایم جذاب بود. من شخصاً امیدوارم که ظرف دو سال با تیم ملی فرصت بازی دوباره در این مکان ها داشته باشم. "

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا بشار رسن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر