کد خبر: 1011703 A

معاون ورزشی تراکتور در مورد شکایت از بازیکن استقلال صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، سبحان خاقانی، بازیکن فصل گذشته تراکتور که به واسطه عدم حضور در تعداد مشخصی از بازی های این تیم قراردادش را یک طرفه با این باشگاه فسخ کرد و به استقلال پیوست، توانست در دیدار اخیر این تیم مقابل شهر خودرو گلزنی کند و نامش سر زبان ها افتاد تا ماجرای شکایت تراکتور از او دوباره پررنگ شود.

هوشنگ نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص شکایت تراکتور از خاقانی اظهار داشت: این شکایت مربوط به امروز نیست و همان زمان که اقدام به جدایی و رفتن به استقلال کرد باشگاه تراکتور آن را انجام داده ولی حالا که این بازیکن در استقلال بازی کرده و گل زده این بحث دوباره پررنگ شده و به آن پرداخته شده است.

وی افزود: قانون فسخ قرارداد به واسطه بازی نکردن در تیم برای بازیکنان مختلف متفاوت است و بازیکنان سطح بندی دارند. مثلاً سبحان خاقانی نمی تواند خودش را در ردیف اشکان دژاگه قرار دهد و به واسطه قانونی که در مورد او صدق می‌کند خودش را بازیکن آزاد کند. یک تیم معمولا 30 بازیکن دارد که از 18 بازیکن در دیدارهای مختلف استفاده می کند و به سایر نفرات ممکن است بازی نرسد ولی این مجوزی برای فسخ قرارداد آنها نیست.

نصیرزاده ادامه داد: سبحان خاقانی فصل گذشته در تراکتور جزو بازیکنان سطح 3 محسوب می شد که قانون تعداد بازی برای او در اینجا کاربرد ندارد. این حرف من نیست و قانونی است که در فیفا و در بخش کامنتاری فیفا وجود دارد می‌توانید با یک جستجوی ساده آن را ببینید. جالب اینجاست که الان که خاقانی در استقلال بازی کرده و گل زده از یک بازیکن سطح 3 به سطح یک منتقل شده است و حالا می تواند از قانون حداقل تعداد بازی برای فسخ قراردادش از این به بعد استفاده کند.

انتهای پیام/
تراکتور استقلال تهران هوشنگ نصیرزاده سبحان خاقانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر