کد خبر: 1011682 A

فینال لیگ قهرمانان آسیا؛

تقابل دو تیم پرسپولیس و اولسان هیوندای با شکست نماینده ایران همراه بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2020 از ساعت 15:30 به وقت ایران در استادیوم الجنوب دوحه در قطر برگزار شده است و در پایان این دیدار حساس و نفسگیر قهرمان این دوره از رقابت‌های آسیایی مشخص می‌شود. از لحاظ اهمیت این دیدار اخبار و حواشی مربوط به آن از چند روز قبل شروع شده که چکیده آن را در اینجا خواهید دید:

15:30 گزارش زنده و لحظه به لحظه بازی:

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۵-۴۵-۱۵

 

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، سعید آقایی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه و مهدی عبدی.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۶-۰۶-۵۹

ترکیب اولسان هیوندای: جو سو هوک، کیم تائه هوآن، کیم کی هی، بولتوییش، پارک جو هو، شین جین هو، یون بیت گارام، وون دو جائه، لی چونگ یو، کیم این سانگ و جونیور نگرائو

 

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۷-۳۹-۴۹

 

17:28 پایان بازی با شکست پرسپولیس مقابل اولسان

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۶-۴۰-۵۷

دقیقه 3+90 حمله بازیکنان پرسپولیس در محوطه جریمه با سرنگون شدن نوراللهی همراه بود ولی بازهم داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 90: سیامک نعمتی ارسال خوبی از سمت راست روی دروزاه اولسان داشت ولی ضربه دقیق احمد نوراللهی با واکنش فوق العاده گلر اولسان همراه بود. 

دقیقه 89: ارسال سعید آقایی از سمت چپ روی دروازه اولسان با خروج خوب گلر این تیم همراه بود و در ریباند شوت بشار رسن هم راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 86: احمد نوراللهی در محوطه جریمه اولسان برخوردی با مدافعان حریف داشت که بازیکنان پرسپولیس معتقد به ضربه پنالتی بودند ولی داور و بعد از آن VAR اعتقادی به پنالتی نداشتند.

دقیقه 78: کیم این‌سانگ از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که حامد لک به خوبی توپ را دراختیار گرفت.

دقیقه 75: سانتر دقیق بشار رسن از روی کرنر را بازیکنان پرسپولیس نتوانستند استفاده کنند تا توپ به سوهوک برسد و او با شروع مجدد ایجاد ضدحمله کند.

دقیقه 67: احمد نوراللهی از اشتباه خط دفاع اولسان استفاده کرد و در موقعیتی خوب در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد ولی شوت محکم او درست به جایی رفت که گلر ایستاده بود.

دقیقه 63: سانتر عالیشاه در موقعیت آفساید هم حاصلی به همراه نداشت و ضربه سر عبدی به بیرون رفت.

دقیقه 62: ضربه سر عبدی روی ارسال دقیق آقایی پس از برخورد به سر بولتویس به کرنر رفت که داور قطری در این صحنه برای پرسپولیس کرنر نگرفت.

01555020

دقیقه 53 (پرسپولیس یک - اولسان 2/ جونیور نگرائو) ارسال روی دروازه پرسپولیس برای جونیور منجر به ضربه پنالتی برای اولسان شد. جونیور نگرائو قصد داشت ضربه قیچی بزند ولی مهدی شیری با دست مانع توپ شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. جونیور دومین گلش را در این دیدار هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

16:20 پایان نیمه نخست با تساوی یک - یک

دقیقه 47 (پرسپولیس یک - اولسان یک/ جونیور نگرائو) خطای احمد نوراللهی در محوطه جریمه پرسپولیس ابتدا توسط داور مسابقه پنالتی تشخیص داده نشد ولی پس از آن با بازبینی مجدد صحنه از سوی VAR اعلام ضربه پنالتی به سود اولسان این تیم را در موقعیت جبران گل خورده قرار داد. جونیور نگرائو ابتدا ضربه خود را به دستان حامد لک کوبید ولی در برگشت ضربه را تبدیل به گل کرد.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۶-۴۰-۵۲

دقیقه 46 (پرسپولیس یک - اولسان صفر/ مهدی عبدی): اشتباه مدافعان اولسان توپ را در موقعیت خوبی در اختیار بازیکنان پرسپولیس قرار داد و مهدی عبدی با فرصت طلبی با ضربه ای دقیقه به سمت راست دروازه اولسان تیمش را پیش انداخت.

12

دقیقه 42: پاس بلند سید جلال از میانه زمین به پشت مدافعان اولسان هیوندای، به مهدی عبدی رسید که دریبل سرپای او را بولتویس اجازه نداد تبدیل به موقعیت جدی شود و توپ را به کرنر زد.

دقیقه 22: بار دیگر ارسال از سمت راست روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر جونیور نگرائو از بالای دروازه سرخپوشان به بیرون رفت.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۶-۱۰-۳۶ (2)

دقیقه 21: شوت ناگهانی و محکم بیتگارام از پشت محوطه جریمه را حامد لک به خوبی برگشت داد.

photo_2020-12-19_16-02-30

دقیقه 18: حرکت خوب بازیکنان اولسان با ارسال از سمت راست روی دروازه پرسپولیس همراه بود ولی ضربه سر جونیور نگرائوی برزیلی با اختلاف کم از بالای دروازه حامد لک به بیرون رفت.

دقیقه 13: حرکت خوب بشار رسن از سمت راست با پاس خوب او به احمد نوراللهی همراه بود ولی شوت این بازیکن دقت کافی را نداشت و با اختلاف کم از کنار دروازه به کرنر رفت.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۶-۱۰-۳۶

دقیقه 8: سردرگمی خط دفاع پرسپولیس توپ را در موقعیت خوب زیر پای یون بیتگرام انداخت و ضربه دقیقه او دور از دستان حامد لک در راه ورود به دروازه با خوش شانسی به تیرک برخورده کرد و به بیرون رفت.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۵-۴۱-۵۴

شنبه 29 آذر

14:30 ترکیب اولسان در دیدار امروز  به شرح زیر باشد:

چو سو هوک، کیم تائه هوآن، کیم کی هی، بولتوییش، پارک جو هو، شین جین هو، یون بیت گارام، وون دو جائه، لی چونگ یو، کیم این سانگ و جونیور نگرائو

 

14:10 ورود اتوبوس پرسپولیس به ورزشگاه

13:50 ترکیب پرسپولیس برای بازی با الجنوب اعلام شد.

photo_2020-12-19_13-56-19

13:20 بازیکنان پرسپولیس راهی ورزشگاه الجنوب شدند

12:50 صحبت های احمد نوراللهی پیش از بازی

12:35 ویدیو پیشکسوتان پرسپولیس در مورد فینال 

12:20 واکنش هوادار الهلال به شکست النصر در پرونده پرسپولیس و عدم حضور در فینال: بیاید این هم جام

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۲-۱۰-۴۴

11:40 فرشته کریمی در خصوص حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: تیمی که در فینال آسیا حضور دارد، نماینده کشورمان است همه باید برای تیم انرژی مثبت بفرستند تا تیم دست پر برگردد چرا که این موفقیت باعث رشد فوتبال کشورمان می‌شود.

11:25 نشریه «الرایه» قطر در تحلیل این بازی پرسپولیس و اولسان کره جنوبی نوشت: پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 به دنبال جبران ناکامی بزرگش در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2018 مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن است. اگر چه پرسپولیس امروز با 2018 شاهد تغییرات زیادی در ترکیبش است اما به دنبال اولین قهرمانی خود در آسیا است.

 

11:15 آروزی موفقیت پودولسکی، ستاره سابق بایرن مونیخ برای پرسپولیس

photo_2020-12-19_11-13-33

11:05 مسعود سلطانی‌فر به دعوت مقامات قطری بامداد امروز وارد دوحه قطر شد و بیننده فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.

 

10:45 تقسیم بندی ۵۰۰ تی‌شرت قرمز و ۵۰۰ تی‌شرت آبی، مخصوص هواداران دو تیم پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره جنوبی که در جایگاه مخصوص خود قرار خواهند گرفت.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۹_۱۰-۳۸-۳۶

 

10:40 ​علی پروین در گفتگو با ایلنا درخصوص بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای کوه جنوبی اظهار داشت: این تیم سختی ‌ مشقت زیادی را تحمل کرده و امروز شایستگی این را دارد که به عنوان نماینده ایران در این بازی به میدان برود. مسلما قهرمانی پرسپولیس پیروزی بزرگی برای ملت ایران در این شرایط سخت پس از شیوع ویروس کرونا خواهد بود و امیدوارم که این اتفاق بیفتد تا دل همه مردم شاد شود.

 

10:30 محمد محمدی، پیشکسوت پرسپولیس در خصوص حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: امیدوارم که آنها بتوانند بعد از سال‌ها این عنوان را کسب کنند سال هاست که پرسپولیس می‌خواهد قهرمان شود که متاسفانه نمی‌تواند به آن دست پیدا کند امیدوارم که امسال این طلسم شکسته شود.

 

10:20 سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود درباره مسابقه پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی نوشت: «۲۳ سال پس از حماسه ملبورن در آذر، باز هم آذر و باز هم امید یک غوغای فوتبالی دیگه. حرف از آسیا که باشد همه تیم‌ها، فارغ از رنگ، نماینده ایران هستند از گذشته تا امروز همه برای افتخار و غرور ایران جنگیده‌اند. فردا پرسپولیس ایران، برای یک شادی و خاطره‌سازی ملی دیگر می‌جنگد. همه ما در این روزهای سخت و در میان تمام غم‌ها و شادی‌هایی که تنهایی از سر گذرانده‌ایم به پایان پیروزی‌بخش ۹۰ دقیقه نفس‌گیر، دلخوشی دسته‌جمعی و لبخندهای پررنگ فکر می‌کنیم. فردا همه قرمزیم  و یک‌صدا می‌خوانیم: «پرسپولیس قهرمان میشه».

 

10:00 ترکیب احتمالی پرسپولیس در بازی امروز مقابل اولسان

lineup(15)

 

09:30 گابریل کالدرون با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود نوشت: «اگرچه دور هستم اما از آرژانتین همیشه با پرسپولیس خواهم بود و یکی از هواداران این تیم باقی خواهم ماند. این یکی از اهداف من بود. به همین خاطر از دیدن شما در فینال خیلی خوشحالم. با کیفیت و شخصیت بازیکنان و حمایت هواداران، پرسپولیس قادر به انجام هر کاری است. شما قهرمانید.»

 09:15 باشگاه پرسپولیس، روز گذشته اعضای کاروان اعزامی سرخپوشان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا تست کرونا را پشت سر گذاشتند که  پاسخ همه تست‌ها منفی بود.

09:00 کنفدراسیون فوتبال آسیا عملکرد بشار رسن هافبک عراقی تیم فوتبال پرسپولیس را تا قبل از صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا را منتشر کرد.

جمعه 28 آذر

18:20 مهدی طارمی، مهاجم سابق پرسپولیس و فعلی تیم پورتو پرتغال با انتشار تصویری در اینستاگرامش از همبازیان سابقش پیش از بازی حساس حمایت کرد.

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۸_۱۸-۰۸-۱۲

17:50 آخرین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس قبل از دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا از امروز برگزار شد. در این تمرین که از ساعت ۱۵ در کمپ ورزشی اِگلا در دوحه آغاز شد، بازیکنان بعد از گرم کردن در سه گروه آقاوسط کار کردند. سپس زیر نظر کادرفنی به مرور آخرین دستورات تاکتیکی پیش از بازی فردا پرداختند. در این تمرین همه بازیکنان با آمادگی بالا حضور داشتند. در پایان این تمرین که ۶۰ دقیقه به طول انجامید، بازیکنان ضربات پنالتی را هم تمرین کردند. اعضای تیم بعد از پایان تمرین با دو دستگاه اتوبوس به هتل محل اقامت خود بازگشتند.

تمرین

14:15 حامد لک در صدر برترین دروازه‌بانان این فصل رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از حیث بیشترین تعداد کلین شیت

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۸_۱۴-۱۵-۴۶

14:00 افشین پیروانی، سرپرست تیم پرسپولیس درباره میزبانی قطری‌ها گفت: به حالت اعتراضی در جلسه هماهنگی گفتم اگر بخواهیم از هتل حرکت کنیم فاصله اش تا زمین چه قدر است. حتی این را هم نمی دانستم. بازیکنان کسی به زمین نرفت اما 4-3 عضو تیم به ورزشگاه رفتند تا زمین را ببینند. منطق این بود ما یک جلسه تمرین داشته باشیم و در این قسمت از کار کم لطفی کردند. باید با تمام این تفاسیر تلاش کنیم و همیشه گفته ام اگر جان مان را هم بدهیم باید جام را بیاوریم.

13:50 جعفر سمیعی، مدیرعامل پرسپولیس تهران درباره همدلی و روحیه اعضای تیم پرسپولیس گفت: روحیه بچه ها خیلی بالا است و وقتی با آنها صحبت می‌کردم همه می‌خواهند این اتفاق خوب رقم بخورد. بهترین پاداش هم برای بازیکنان تیم خوشحالی مردم عزیزمان است و ان شالله این اتفاق خوب رقم می‌خورد.

2

6

12:39 کاپیتان و سرمربیان دو تیم در ورزشگاه الجنوب حضور پیدا کردند و با جام قهرمانی این دوره از مسابقات عکسی یادگاری گرفتند.

یحیی

تصویری زیبا از یحیی گل محمدی و جام قهرمانی آسیا

12:26 یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از فینال گفت: این یک بازی حساس برای هر دو تیم است، هر دو تیم با شرایط خاصی به فینال رسیدند و روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشتند. هر دو با شایستگی به این مرحله رسیدند و فکر میکنم تقابل ما با اولسان بازی مهیج و دیدنی خواهد بود. اولسان برای پیروزی مبارزه می‌کند و شبیه تیم خودمان است، ما هم آماده این مسابقه هستیم و در بازی فینال یک راه بیشتر نداریم که بردن است و به تنها چیزی که فکر میکنیم قهرمان شدن است. امیدوارم با پیروزی دل هواداران را شاد کنیم، میدانیم نگران هستند و این اطمینان را می‌دهیم تا آخرین نفس تلاش خواهیم کرد.

12:20 سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس تهران در نشست خبری این بازی گفت: فوتبال بازی سختی خیلی سختی است، ما خیلی تلاش کردیم و این تلاش در کادرفنی و بازیکنان بود که به اینجا برسیم. نمی‌دانیم فردا چه می‌شود اما قول می‌دهیم تا آخرین لحظه تلاش کنیم. مقابل تیم خوبی بازی خواهیم کرد اما امیدواریم آنچه که می‌گویند را انجام دهیم.

11:45 سین جین هو، کاپیتان اولسان اظهار داشت: بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا یقینا ساده نخواهد بود. ما کیفیت خودمان را در کل رقابت نشان دادیم. پرسپولیس را آنالیز کردیم و آماده‌ایم که مقابل آنها قرار گیریم. بهترین نمایشمان را در فینال به نمایش خواهیم گذاشت. وقتی بازی پرسپولیس را می‌دیدم به نظرم آمد که آنها بسیار پرانرژی و فیزیکی هستند.در خط حمله مسلط هستند ولی ترجیح می‌دهند که با ضدحمله بازی کنند.بازی فینال از ابتدا تا انتهایش بسیار رقابتی و درگیرانه دنبال می‌شود. یک افتخار بزرگ است که بتوانیم قهرمان این مسابقات شویم و برای من نیز که کاپیتان هستم افتخار بیشتری است. ما 2 بازیکن داریم که در گذشته فینال آسیا را تجربه کرده‌اند.

پنجشنبه 27 آذر

21:15 پاول لوزانف مدیر بخش اجرایی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ عصر امروز در تمرین پرسپولیس حضور یافت تا شرایط پیرامون سرخپوشان را مورد بررسی قرار دهد.

13990927000821_Test_PhotoN

20:30 کریم باقری در گفت و با اخبار ورزشی شبکه سه  افزود: فینال لیگ قهرمانان یک بازی خیلی مهم در آسیا است و بی شک در تاریخ ثبت می شود. امیدوارم بتوانیم برای اولین بار این مقام خوب را برای باشگاه پرسپولیس و کشورمان به دست آوردیم و با دعای خیر مردم نتیجه خوبی بگیریم.  

19:40 وزیر ورزش و جوانان در خصوص پیش‌بینی‌اش از بازی لیگ قهرمانان آسیا گفت: قطعا پرسپولیس قهرمان خواهد شد. یک ملت پشت پرسپولیس است و بعد از ۲۷ سال که نتوانستیم قهرمان شویم پرسپولیس قهرمان می‌شود. سه بار به فینال رفته ایم که تیم های ذوب آهن و سپاهان و خود پرسپولیس این کار را انجام داده اند. 

19:00 ویدیوی سایت رسمی AFC برای حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا

17:00 طرح ماکتی هواداران اولسان هیوندای در ورزشگاه الجنوب

15:30 طرح ماکتی هواداران پرسپولیس در ورزشگاه الجنوب

14:55 حمید درخشان، پرسپولیس با بیان اینکه دو تیم راه‌یافته به فینال لیگ قهرمانان آسیا به یک اندازه شانس کسب جام قهرمانی را دارند، اظهار کرد: پرسپولیس با بازی شجاعانه می‌تواند پیروز میدان باشد.

14:10 اینفوگرافی عملکرد حامد لک، گلر پرسپولیس که از سوی afc منتشر شده است

photo_۲۰۲۰-۱۲-۱۷_۱۶-۰۱-۱۴

13:35 تصاویری از اتاق فرمان پخش زنده بازی

photo_2020-12-17_15-10-08 (2)

photo_2020-12-17_15-10-08

photo_2020-12-17_15-10-10

13:00 بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس در گفتگو با سایت فیفا گفت: ما به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا و حضور در جام باشگاه های جهان فکر می‌کنیم. هواداران پرسپولیس آرزو دارند بازی تیمشان مقابل بایرن مونیخ را تماشا کنند.

12:25 مهدی تاج، نایب رئیس ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران، مهدی محمد نبی دبیر فدراسیون  برای حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا  بین دو تیم پرسپولیس ایران و اولسان کره جنوبی به کشور قطر سفر کرده اند. این نفرات امروز عصر جلسه ای با اینفانتینو رئیس فیفا و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار خواهند کرد. 

11:45 جلال حسینی در گفت‌و‌گو با سایت AFC در آستانه دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: من ابتدا از تمام کسانی که تلاش کردند تا این بازی‌ها برگزار شود تشکر می‌کنم. ما خیلی تلاش کردیم و سختی‌های زیادی را تحمل کردیم اما الان در بهترین جایگاه آسیا هستیم.

11:20 جونیور نگرائو مهاجم برزیلی تیم فوتبال اولسان هیوندا قبل از دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر پرسپولیس گفت: باید بدون توجه به اینکه این دیدار نهایی است از آن لذت ببریم. ما بازیهای خوبی در این دوره از رقابت ها برگزار کردیم و باید این دیدار را نیز مثل بازیهای قبل بدانیم و از آن لذت ببریم. 

10:35 عبدالکریم حسن در بخشی از گفت‌وگوی بلند خود با سایت Goal گفت: قدرتمندترین تیم قاره آسیا پرسپولیس است. بازیکنان این تیم در زمین قدرت جسمانی بالایی دارند و خط دفاعی‌شان بسیار فشرده است.

10:00 با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، عبدالرحمن الجاسم داور قطری بازی پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره جنوبی را در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 قضاوت می‌کند

20151016_1445015013-71526

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا اولسان هیوندای کره جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر