کد خبر: 1010700 A

درحاشیه سفر رئیس کمیته ملی المپیک به مجمع عمومی شورای المپیک آسیا- عمان؛

مسئولین کمیته ملی المپیک با مدیر بخش رویدادها و بازیهای آسیایی OCA با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛ با توجه به در پیش بودن ۵ دوره بازیهای مهم از جمله بازیهای المپیک و بازیهای آسیایی ساحلی و داخل سالن در سال آینده؛ مسئولین کمیته ملی المپیک کشورمان با حیدر فرمان در خصوص هماهنگی های لازم جهت حضور کاروانهای ورزشی ایران در رویدادهای سال آینده به بحث و‌ تبادل نظر پرداختند.

چگونگی برگزاری، وضعیت میزبان، نحوه نمونه گیری تست کرونا، شرایط دهکده بازیها، حمل و نقل، تغذیه و تعداد سهمیه اختصاصی از جمله مهم‌ترین بحث های مطرح شده در این نشست بود.

در این نشست دکتر سجادی و پیمان فخری سرپرستان کاروانهای اعزامی به المپیک توکیو و بازیهای آسیایی ساحلی سانیا به نوبت توضیحاتی را در خصوص وضعیت کاروانهای اعزامی ایران و فعالیت های صورت گرفته برای اعزام ارائه دادند.

دکتر صالحی امیری نیز ضمن تقدیر و تشکر از حیدر فرمان به دلیل همراهی و هماهنگی خوب این بخش از شورای المپیک آسیا با ایران اطمینان داد که کاروانهای ایران با نهایت آمادگی و لزوم رعایت دقیق نظم و مقررات مورد نظر در بازیها حضور خواهند یافت همچنین با توجه به حمایت ها و تجارب ویژه  مسئولین اجرایی شورای المپیک آسیا انتظار داریم اگر چه عدم حضور کاراته در بازیهای المپیک 2024 قطعی شده است اما با اجماع خوب کشورهای آسیایی و حتی قاره های دیگر بتوانیم شاهد حضور کاراته در بازیهای المپیک 2028 باشیم.

وی تصریح کرد:حیدر فرمان نیز با اشاره به سابقه خوب و هماهنگی مناسب کاروانهای ورزشی ایران در بازیهای مختلف بر حمایت حداکثری از کمیته ملی المپیک ایران تاکید کرد.

 

کمیته ملی المپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر