کد خبر: 1009979 A

دو تیم خوزستانی لیگ برتر بیشترین سهم را در تیم منتخب هفته ششم داشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته ششم لیگ برتر بیستم هم با انجام 7 دیدار در سه روز برگزار شد و تیم‌ها با نتایج مختلفی که در این هفته از رقابت‌های لیگ برتر برای خود رقم زدند جایگاهشان را در پایان این هفته در جدول رده بندی مشخص کردند. مثل همیشه در این هفته از رقابت‌ها شاهد عملکرد خوب و درخشش برخی از این بازیکنان در ترکیب تیم‌های خود بودیم که به همین بهانه تیمی منتخب از بهترین نفرات این هفته را تشکیل دادیم.

(نکته: دیدار پرسپولیس - ذوب آهن در این هفته از رقابت ها لغو و به زمان دیگری موکول شد و به همین دلیل تیم منتخب این هفته از 7 دیدار تشکیل شده است.)

 

دروازه‌بان: حامد فلاح زاده (صنعت نفت)

گلر صنعت نفت عملکرد خوب و قابل قبولی در دیدار مقابل گل گهر داشت. فلاح زاده اگر چه یک بار روی شوت مهار نشدنی منشا تسلیم شد و دروازه‌اش باز شد ولی 3 سوپر سیو در این بازی داشت و توانست بارها دروازه تیمش را با واکنش‌های خوب نجات دهد و اگر درخشش او نبود برتری مقابل گل گهر و رسیدن به صدر جدول اتفاق نمی‌افتاد.

 

مدافع راست: صالح حردانی (فولاد خوزستان)

از بازیکنان جوان فولاد است که در دیدار این هفته تیمش مقابل سایپا عملکرد خوب و قابل قبولی داشت و در روزی که تقریباً تمام بازیکنان فولاد خوب بودند حردانی توانست یکی از چهره‌های شاخص تیمش باشد. او در فاز دفاعی کم اشتباه ظاهر شد و به جناح راست با تجربه سایپا اجازه نفوذ نداد و در کارهای هجومی هم خوب ظاهر شد و گل دوم تیمش را هم به ثمر رساند تا نقش پررنگی در برتری 3 بر صفر تیمش داشته باشد.

 

مدافع میانی: محمد دانشگر (استقلال تهران)

دانشگر در مرکز خط دفاعی استقلال روز خوبی برابر شهر خودرو داشت. او در نبردهای زمینی و هوایی توانست کمترین اشتباهات را داشته باشد و چند موقعیتی هم که شهر خودرویی ها روی دروازه ایجاد کردند از سمت او نبود. او همچنین مثل همیشه در کارهای هجومی هم موثر ظاهر شد و توانست با استفاده از شم گلزنی خودش دروازه تیم مشهدی را باز کند و در 3 امتیازی که تیمش کسب کرد موثر بود.

 

مدافع میانی: موسی کولیبالی (فولاد خوزستان)

این فصل تا اینجای کار حسابی در ترکیب فولادی ها خوش درخشیده و یاد و خاطره دوران طلایی حضورش در استقلالِ خوزستان لیگ پانزدهم که قهرمان شد را زنده کرد. کولیبالی که روی ضربات ایستگاهی اجازه نفوذ و استفاده از قد بلند و قدرت سرزنی خودش دارد این بار هم مقابل سایپا موفق به گلزنی برای تیمش شد تا مزد بازی خوبش را بگیرد.

 

مدافع چپ: امید نورافکن (سپاهان)

با تصمیم محرم نویدکیا، نورافکن در فصل بیستم به پست کلاسیک خودش یعنی دفاع چپ برگشته و دیگر مثل فصل قبل هافبک دفاعی این تیم نیست و سرمربی سپاهان ترجیح داده او را به این پست برگرداند و بازیکنانی مثل شایان مصلح و مهدی ترکمان را نیمکت نشین کند. نورافکن مثل هفته های گذشته عملکرد خوبی برای تیمش ایفا کرد و در روز خوب سپاهان نمایش درخشانی داشت.

 

هافبک دفاعی: محمدحسین زواری (صنعت نفت)

یکی دیگر از مهره‌های خوب و کلیدی صنعت نفت در روز پیروزی با ارزش این تیم مقابل گل گهر صدرنشین بود که با شکست آنها توانستند جایشان را در بالای جدول بگیرند. زواری به خوبی ارتباط خط هافبک و خط حمله گل گهر را قطع کرد و اجازه نفوذ و طراحی حمله از این نقطه را به آنها نداد تا گل گهر مجبور شود بازی را به کناره ها ببرد.

 

هافبک میانی: مهدی مهدی پور (استقلال تهران)

یک جورهایی مهدی پور به استقلال آمده تا جای خالی علی کریمی را در این تیم پر کند. مهدی پور سبک بازی متفاوتی نسبت به کریمی دارد و شاید به اندازه او جنگنده و تخریبی بازی نکند ولی در بازیسازی حتی می شود گفت بهتر از او عمل می کند. مهدی پور روز درخشانی مقابل شهر خودرو داشت و با دادن یک پاس گل تاثیر خودش را روی برتری این تیم گذاشت.

 

هافبک هجومی: طالب ریکانی (صنعت نفت)

این روزها حسابی روی اوج است و بدون چون و چرا باید از وی به عنوان ستاره اصلی صنعت نفت در لیگ بیستم یاد کرد که زیر نظر سیروس پورموسوی حسابی می درخشد. ریکانی که هفته گذشته گل سالمش مورد پذیرش داور قرار نگرفت این هفته برابر گل گهر یک ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد و چند موقعیت خوب دیگر هم داشت که اگر دقت می‌کرد حریف با اختلاف گل بیشتری شکست خورده بود.

 

مهاجم کناری: فرشاد احمدزاده (فولاد خوزستان)

احمدزاده زیر نظر نکونام در فولاد تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان لیگ شده است و در طول دوران حضورش در این تیم کمتر بازی ضعیف از او دیده شده است. او برابر سایپا هم روز خیلی خوبی داشت و بارها با نفوذ و استفاده از سرعتش خط دفاع این تیم را آزار داد و یک گل خیلی زیبا هم به ثمر رساند تا مزد بازی خوبش را گرفته باشد و در بین برترین های هفته جا بگیرد.

 

مهاجم کناری: سجاد شهباززاده (سپاهان)

موتور گلزنی او این روزها حسابی روشن شده و حتی در بازی مقابل نساجی که نویدکیا او را به پست فصل قبلش یعنی مهاجم کنار منتقل کرده و کی روش استنلی را به عنوان مهاجم هدف به کار گرفت بازهم ستاره سپاهان شهباززاده بود و با زدن 2 گل از 4 گل تیمش می‌تواند حتی بازیکن برتر هفته ششم لقب بگیرد. او با 5 گل یکی از برترین گلزنان لیگ است.

 

مهاجم نوک: محمد قنبری (تراکتور)

پدیده هفته ششم رقابت‌ها مهاجم جدید لیگ برتر یعنی محمد قنبری است که تراکتور او را از لیگ یک به خدمت گرفت و مثل اکثر بازی‌های قبلی به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد و علاوه بر فشاری که به دروازه ماشین سازی در چند موقعیت آورد در دقیقه 93 که بازی رو به اتمام بود گل زیبایی به ثمر رساند تا تراکتور 3 امتیاز با ارزش کسب کند.

 

lineup(18)

 

لیگ برتر فوتبال تیم منتخب هفته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر