کد خبر: 1009953 A

تیم منتخب هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال کشور اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با برگزاری هفته چهارم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور، تیم منتخب این هفته لیگ یک توسط کارشناسان خبرگزاری ایلنا اعلام شد. کارشناسان خبرگزاری ایلنا با بررسی بازی‌های لیگ یک، 11 بازیکن منتخب هفته چهارم را بدین صورت اعلام کردند:

دروازه‌بان

سهراب پل گردنی (رایکا بابل)

گلر 22 ساله و گرگانی تیم رایکا بابل اولین بازی لیگ یکی‌اش را مقابل قشقایی شیراز صورت داد. این گلر بلند قامت که از محصولات آکادمی باشگاه خونه به خونه بابل می‌باشد، همانند فصل گذشته به عنوان یکی از سه گلر اصلی بابلی‌ها با این تیم قرارداد بست و به دلیل مصدومیت سعید ابراهیم‌پور در بازی هفته قبل مقابل ملوان، فرصت بازی به وی داده شد. پل گردنی در بازی با قشقایی روی خروج از دروازه بسیار خوب عمل کرد و در نیمه دوم بازی و زمانی که تیم حریف 10 نفره بود، سه توپ بسیار خطرناک از زیر طاق دروازه بیرون کشید تا نشان دهد می‌تواند به عنوان دروازه‌بان اصلی، برای بابلی‌ها به میدان برود.

مدافعان

حمیدرضا دیوسالار (شاهین بوشهر)

مدافع باتجربه و مازندرانی شاهین بوشهر گرچه دیر، اما به موقع با باشگاه تازه سقوط کرده شاهین بوشهر قرارداد بست. دیوسالار که پست اصلی‌اش دفاع چپ است و در یکی دو سال گذشته به عنوان دفاع وسط در لیگ یک توپ زده، در بازی این هفته شاهین بوشهر مقابل نود ارومیه خوش درخشید. دیوسالار در بازی مقابل نود موفق شد زننده تک گل بازی باشد و سه امتیاز بسیار ارزشمند، به فراز کمالوند و بوشهری‌ها هدیه دهد.

پوریا غلامی (خوشه طلایی ساوه)

مدافع راست سرعتی تیم خوشه طلایی ساوه مقابل هوادار درخشید و در تیم منتخب هفته قرار گرفت. پوریا غلامی که اصالتی مازندرانی دارد و فصل گذشته به همراه مس کرمان تا پای صعود به لیگ برتر نیز رفته بود، پس از منتفی شدن حضورش در تیم نفت مسجدسلیمان، به خوشه طلایی پیوست تا رویای صعود را با این تیم ساوه‌ای دنبال کند. غلامی در بازی مقابل هوادار در سمت راست خط دفاعی بسیار خوب ظاهر شد و با سرعت بالایش، مدافعان حریف را اذیت کرد و ارسال‌های خطرناک وی، سبب ایجاد چندین موقعیت شد که مهاجمان خوشه طلایی در گل کردن آن، بی نسیب بودند. همچنین غلامی در فاز دفاعی نیز نمره قابل قبولی گرفت.

امیرحسین صدقی (فجرسپاسی شیراز)

مدافع تهرانی و سرباز تیم فجرسپاسی همچون فصل گذشته در خدمت تیم است. صدقیِ جوان که فصل گذشته نیز در ترکیب فجرسپاسی خوش درخشیده بود، در بازی این هفته فجرسپاسی مقابل تیم مدعی مس کرمان نیز خوب ظاهر شد. صدقی زننده گل اول تیم فجر مقابل مس بود و جدای از این گل، وی در فاز دفاعی بسیار خوب کار کرد و عملکرد دفاعی مناسب وی سبب شد تا کرمانی‌ها قید نفوذ از سمت این بازیکن را بزنند.

هافبک‌ها

امین رضایی (رایکا بابل)

زننده گل بقاء تیم رایکا بابل در فصل گذشته رقابت‌های لیگ یک، در این فصل نیز برای تیمش می‌درخشد. امین رضایی که سابقه بازی برای امیدهای پرسپولیس را در کارنامه دارد، در مرکز میدان برای بابلی‌ها آقایی می‌کند و جدای از بازی غیرتمندانه و جنگنده این بازیکن، نقش مهم وی در فاز هجومی رایکا قابل تحسین است. رضایی که این روزها به بازیساز اصلی رایکا تبدیل شده است، در بازی مقابل قشقایی با جایگیری مناسب در محوطه جریمه توانست توپ سرگردان را با ضربه‌ای دقیق به تور دروازه بچسباند تا زمینه برای برتری بابلی‌ها فراهم شود.

علی مصطفایی (چوکا تالش)

با روی کار آمدن علی لطیفی، بازیکنان گمنام چوکا تالش نیز تک تک در حال شکوفا شدن هستند. علی مصطفایی بازیکن جوان این فصل چوکا تالش در بازی این هفته مقابل گل ریحان خوش درخشید و زننده تک گل تالشی‌ها مقابل گل ریحان بود. مصطفایی جدای از گل زیبایش، در اکثر دقایق بازی خط دفاعی گل ریحان را اذیت کرد و با سرعت بالایش، سبب ایجاد موقعیت‌های خطرناک برای تیمش شد.

علیرضا قاسمی (خیبر خرم آباد)

هافبک سرعتی و باتجربه خیبر فرم نرمالی را سپری می‌کند. قاسمی که همواره در خدمت تیم است و با بازی بدون حاشیه‌اش همواره مورد توجه قرار می‌گیرد، در بازی با پارس جنوبی جم نیز دقیقا همین نقش را اجرا کرد. قاسمی مقابل یاران محمد نصرتی توانست یک گل از دو گل خیبر را به ثمر برساند و با بازی خوبش در نیمه دوم، توانست در تیم منتخب هفته قرار بگیرد.

علی شهسواری (آرمان گهر سیرجان)

بازیکن سیرجانی سابق تیم ملی امید که بازی‌های درخشانش در گل گهر سبب انتقال وی به تیم پیکان شده بود، در این فصل برای خدمت به تیم شهرش، به آرمان گهر پیوست تا دینش را به تیم شهرش ادا کند. شهسواری در بازی این هفته مقابل ملوان موفق در واپسین لحظات بازی، با شوتی بسیار زیبا دروازه ملوانان را باز کند و یک امتیاز ارزشمند خارج از خانه، برای تیم شهرش به ارمغان بیاورد.

دانیال کردستانی (فجرسپاسی شیراز)

هافبک نفوذی و جوان تیم فجرسپاسی همانند هفته گذشته در این هفته نیز برای تیمش خوش درخشید. دانیال کردستانی که در بازی هفته قبل فجرسپاسی موفق شد برای کاکوها گلزنی کند، در بازی این هفته نیز با حرکت انفرادی و بسیار زیبا، توانست دروازه مس کرمان را باز کند و به نوعی مهر تائید بر برتری مطلق فجر مقابل مس بزند.

مهاجمان

ایمان غلامی (بادران تهران)

مهاجم کوتاه قامت و سرعتی تیم بادران بازهم برای این تیم گلزنی کرد. ایمان غلامی که فصل گذشته با گل‌های حساسش نقش بسزایی در مدعی شدن این تیم داشت، در این فصل نیز گویا رویه سال قبل را در پیش گرفته است. غلامی در بازی این هفته بادران مقابل شهرداری آستارا موفق شد تک گل تیمش را به ثمر برساند و سه امتیاز شیرین خانگی را به حساب تیمش واریز کند.

بهروز بارانی (استقلال خوزستان)

وینگر 25 ساله و خوزستانی استقلال که سابقه بازی در فولاد را نیز دارد، این فصل قطعا یکی از پدیده‌های لیگ یک خواهد بود. بهروز بارانی در بازی این هفته استقلال خوزستان مقابل استقلال ملاثانی توانست 2 گل بسیار زیبا به ثمر برساند. بارانی که از سرعت و قدرت حمل توپ بالایی بهره می‌برد، یکی از بهترین مهره‌های این فصل استقلال خوزستان است که در آینده‌ای نزدیک، از وی بیشتر خواهید شنید.

سرمربی برتر هفته

علی اصغر کلانتری (فجرسپاسی شیراز)

سرمربی شیراز سال‌های نچندان دور فجرسپاسی، با ورود مجددش به این تیم، آنها را مجددا به جمع مدعیان برگردانده. علی اصغر کلانتری که سابقه صعود با فجر به لیگ برتر را دارد و دو سال پیاپی نیز در پلی آف صعود به لیگ برتر با فجر حاضر شد، در این فصل نیز گویا سودای لیگ برتری کردن تیم فجر را در سر دارد. کلانتری پس از انتصابش به عنوان سرمربی فجرسپاسی، در دو هفته‌ای که روی نیمکت این تیم نشسته موفق شده دو برد ارزشمند کسب کند و کاکوها را به جمع بالانشینان جدول برساند.

لیگ یک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر