کد خبر: 1005009 A

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط مالی این فدراسیون توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایلنا، نبی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با حضور در شبکه 5 تلویزیون، در خصوص بودجه فدراسیون فوتبال گفت: فعلا در فدراسیون فوتبال دستمان روی زانوی خودمان است. کمک های بلاعوض از مجموعه وزارتخانه می شود، آنها هم با توجه به هزینه های مترتبی که داریم خب قابل استفاده نیست.

او ادامه داد: ما درفیفا نزدیک به 4، 5 میلیون یورو طلب داریم و در ای اف سی هم یک میلیون یورو که به خاطر تحریم های ظالمانه ای که علیه ما ایجاد شده، نمی توانیم آن را به کشور منتقل کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درخصوص امکانات کشور برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 عنوان کرد:کشور ما کشور پهناوری است هم استانهای زیادی داریم که می توانند میزبان این رقابت ها باشند هم به لحاظ اقامت و هم به لحاظ هتل هایی که دارند. فرودگاه هایی که می توانند مستقیم انتقال را انجام بدهند. در این بخش وقتی شما میزبان جام ملت ها هستید دولت هم کمک می کند.

وی افزود: شرکت تجهیز جلساتی که با مهندس کریمی داشتیم و به همین زودی ورزشگاه 50 هزار نفری در شیراز افتتاح می شود. لذا استادیوم ها به روز می شود و اگر خاطرتان باشد وقتی لیگ حرفه ای در کار نبود استادیوم هایمان نور نداشت شما نمی توانستید شب بازی برگزار کنید.

نبی درباره فواید میزبانی اظهار داشت: حتی اگر میزبانی ما تایید نشود، می تواند استانداردهای استادیوم های ما را بالا ببرد وسیستم حاکمیتی کشور مجوز میزبانی را به ما داده‌اند.کنفدراسیون آیا بخشی از هزینه ها را تامین می کند. ما مشکل هزینه نداریم چون AFC آن را می‌پردازد و فقط باید از نظر سخت‌افزاری پیشرفت کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال،درباره رقبای میزبانی تاکید کرد: رقبای ما قطر و عربستان هستند. از طرفی باید به مسئله حق پخش بسیار دقت کنیم که در اختیار صداوسیما باشد.

او تصریح کرد:  بعد از صعود پرسپولیس به فینال آسیا، هجمه بدی به این تیم و فدراسیون وارد شد که عامل آن از داخل کشور بود و نهادهای نظارتی هم ورود کرده‌اند.

او در پاسخ به صدور حکم نهایی پرونده شستا اظهار داشت: فغانپور (مسول حقوقی فدراسیون) تا به الان همچین گزارشی را به من نداده است.

 

فدراسیون فوتبال نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر