کد خبر: 233744 A

گزارش خبری؛

«بهرام حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو که پس از اعتصاب سال گذشته کارگران این معدن با شکایت کارفرما روانه دادگاه شده بود، از تمامی هفت اتهام وارده تبرئه شد.

«بهرام حسنی‌نژاد» دبیر انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو که پس ازاعتصاب سال گذشته کارگراناین معدن با شکایت کارفرما روانه دادگاه شده بود، از تمامی هفت اتهام وارده تبرئه شد. همزمان منابه خبری ایلنا در یزد گزارش کرده‌اند که جمعی از کارگران معدن چادرملو روز یکشنبه(۲۳ آذر) در اعتراض به تلاش‌های انجام گرفته در غیاب «حسنی‌نژاد» برای انتخاب دبیر جدید نهاد کارگری این معدن، تجمعی برگزار کرده‌ بودند.

صدور حکم تبرئه

بهرام حسنی‌نژاد که پس از اعتصاب یک ماهه کارگران این معدن در سال گذشته اخراج و با شکایت کارفرما در دادگاه حضور پیدا کرد، سرانجام با رای شعبهٔ اول دادسرای عمومی و انقلاب اردکان از هر هفت اتهام وارده تبرئه شد و اکنون در پی اخذ حکم بازگشت به کار است.

دبیر اخراجی نهاد کارگری معدن چادرملو روز سه‌شنبه در گفتگو با ایلنا تبرئه خود از هفت اتهام انتسابی کارفرما را تایید کرد و در ارتباط با حکم سایر کارگران این شرکت معدنی گفت: ۳۰ نفر از کارگران شرکت چادرملو که کارفرما از آن‌ها شکایت کرده بود از ۶ اتهام تبرئه شدند ولی متاسفانه در ارتباط با یک اتهام که «جلوگیری از احقاق حق بود» مجرم شناخته شدند.

وی در توضیح این مورد گفت: اتهام «جلوگیری از احقاق حق» به این دلیل وارد شده است که کارفرما در دادگاه ادعا کرد کارگران معترض مانع از این شده‌اند که سایر کارگران سر کار حاضر شوند.

وی دلیل تبرئهٔ کامل خود را عدم حضورش در کارگاه در زمان اعتراضات عنوان کرد و گفت: چون در آن زمان اخراج شده بودم پس دیگر وکیل شاکی نمی‌توانست در این مورد علیه من اقامه دعوی کند به همین دلیل من بر خلاف سایر کارگران در این مورد هم تبرئه شدم، اما بقیهٔ همکارانم به دلیل عدم اخذ برائت در آن یک مورد محاکمه می‌شوند.

گفتنی است اکنون قرار منع تعقیب در خصوص اتهامات بهرام حسنی‌نژاد از سوی دادسرای اردکان صادر شده است.

برگزاری تجمع حمایتی

منابع کارگری ایلنا در معدن چادرملو گزارش داده‌اند روز یکشنبه(۲۳ آذر) تجمع اعتراضی از سوی کارگران این معدن در اعتراض به حرف و حدیث‌هایی در خصوص انتخاب دبیر جدید انجمن صنفی کارگران برگزار شده است.

گفته می‌شود بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران شرکت معدنی چادرملو در این تجمع اعتراضی شرکت داشتند. یکی از کارگران حاضر در این تجمع به ایلنا گفت: در شرایطی که حکم تبرئهٔ آقای حسنی‌نژاد به تازگی صادر شده، و کارگران از این خبر خوشحال هستند اما شنیده شد که بعضی از افراد در تلاشند تا دبیر جدیدی برای انجمن صنفی انتخاب کنند.

وی ادامه داد: به محض شنیدن این خبر کارگران که تاکنون حمایت قاطع خود را از دبیر تشکل صنفی‌شان نشان داده‌اند، تصمصم گرفتند با برگزاری تجمعی نسبت به انتخاب دبیر جدید برای انجمن صنفی کارگران چادرملو اعتراض کنند.

این منبع آگاه اضافه کرد: به محض اینکه حکم تبرئهٔ آقای حسنی‌نژاد صادر شد آقایان به فکر افتاده‌اند دبیر جدید انتخاب کنند. در حالی که کارگران همواره حمایت قاطع خود را از حسنی‌نژاد به عنوان دبیر انجمن صنفی کارگران نشان داده‌اند.

همچنین به گفتهٔ این منبع خبری در انتهای این تجمع اعتراضی، کارگران با امضای طوماری خواستار این شدند تا بهرام حسنی‌نژاد در سمت خود به عنوان دبیر انجمن صنفی کارگران چادرملو ابقاء شود.

کارگران یزد اعتراض کارگران معدن چادرملو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر