کد خبر: 995467 A

رئیس پلیس داهنمایی و رانندگی همدان خبرداد:

رئیس پلیس داهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: ترخیص موتورسیلکت‌های بدون منع قضایی از پارکینگ‌ها آغاز شده و مالکان این وسایل نقلیه باید برای گرفتن موتورسیکلت خود به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی فکری گفت: برخی از راکبان موتورسیکلت به علت داشتن تخلف موتورسیکلت آنها توسط عوامل پلیس راهور توقیف شده اما آنها به خاطر نداشتن مدارک و مستندات مالکیت، بیمه نامه، گواهینامه و جریمه بالا نسبت به رفع توقیف اقدامی نکردند.

سرهنگ علی فکری افزود: هم اینک تسهیلات ویژه ای برای ترخیص موتورسیکلت در نظر گرفته شده است به عنوان مثال موتورسیکلت های بدون بیمه نامه نیز مشروط به استفاده نکردن از آن تا زمان بیمه کردن، تحویل مالک می شود.

وی اظهار داشت: همچنین برخی مالکان موتورسیکلت بدون گواهینامه بودند که وسیله نقلیه توقیفی آنها نیز با دریافت تعهد کتبی رانندگی نکردن تا زمان دریافت گواهینامه در اختیار آنها قرار می گیرد و در صورت نقض تعهد و توقیف مجدد وسیله نقلیه، برای فرد متخلف پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: شماری از مالکان وسیله نقلیه هم به علت بالا بودن میزان جریمه و پایین بودن ارزش موتورسیکلت نسبت به رفع توقیف آنها اقدامی نکردند که هم اینک ارزش وسیله نقلیه آنها افزایش یافته همچنین پلیس راهور جریمه ۲ برابری آنها را بخشیده است.

سرهنگ علی فکری افزود:چنانچه پس از بخشش جریمه ۲ برابری، مازاد باقی مانده هم بیش از ۵۰۰ هزار تومان باشد این رقم نیز به منظور کمک به مالک موتورسیکلت توقیفی قسط بندی می‌شود.

وی درباره هزینه پارکینگ هم گفت: برخی از افرادی که موتورسیکلت آنها توسط پلیس توقیف شده دارای سند مالکیت نیستند چرا که آن زمان به علت پایین بودن قیمت موتورسیکلت آن را زبانی یا قولنامه‌ای معامله کرده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان اظهار داشت: پلیس پس از دریافت تعهد محضری مبنی بر اینکه در صورت بروز مشکل از نظر مالکیت و پیدا شدن مدعی مالکیت وسیله نقلیه، فردباید پاسخگو باشد، موتورسیکلت را تحویل می‌دهد.

سرهنگ فکری گفت: طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی در پارکینگ ها از ۱۷ آبان آغاز شده و به مدت ۲ ماه ادامه دارد و از شهروندان انتظار می رود ترخیص وسیله نقلیه خود را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی تاکید کرد: چنانچه مالکان موتورسیکلت در زمان تعیین شده نسبت به ترخیص موتورسیکلت اقدامی نکنند وسیله نقلیه آنها به عنوان اموال بلاصاحب با نظر مرجع قانونی اوراق و اقساط شده یا به فروش می‌رسد.

رئیس پلیس راهور استان همدان گفت: موتورسیکلت های بالای ۲۵۰ سی.سی و موتورسیکلت های دارای شکایت و دستور مقام قضایی مشمول این طرح نمی شوند مگر اینکه نسبت به رفع شکایت اقدام کنند.

استان همدان موتورسیکلت وسایل نقلیه وسیله نقلیه همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر