کد خبر: 380880 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان:

ایلنا: همدان یکی از استان‌های پایلوت در اجرای طرح مقابله بامواد مخدر است و در صورت تدوین برنامه‌ها بر اساس دغدغه‌های مسئولان، حرکتی تأثیرگذار در استان شکل خواهد گرفت که در کشور الگو خواهد شد.

به گزارش ایلنا از همدان؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تغییر نگرش مردم نسبت به مواد مخدر و از بین بردن تقاضا در جامعه را در کاهش عرصه مواد مخدر موثر دانست و گفت: باید ریشه مشکل اعتیاد را بررسی کرد و موضوع تقاضا در درون جامعه حذف کرد.

محمد ابراهیم الهی تبار هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر را بهانه‌ای برای پرداختن به مسائل، ‌ مشکلات، آسیب‌ها و تهدید‌ها در حوزه مواد مخدر دانست  و خواستار تولید برنامه‌ درروز جهانی مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: فضای مجازی و فعالیت نهاد‌های مردم نهاد در این فضا و ارائه اطلاعات در این خصوص در فضای مجازی بسیار تأثیرگذار است.

الهی تبار با بیان اینکه واقعیت‌های موجود در جامعه باید به اطلاع همه رسیده و همه به امر مبارزه با مواد مخدر ورود پیدا کنند، بیان کرد: این موضوع مختص یک دستگاه نیست.

وی ظرفیت مرکز ماده ۱۶ همدان را ۲ هزار و ۴۰۰ نفر را در هر دوره عنوان کرد و با بیان اینکه باید کمپ‌های ترک اعتیاد استان همدان استاندارد‌سازی شود، گفت: باوجودی که از سایر استان‌ها نیز به کمپ‌ها مراجعه‌ می کنند اما تعداد کمپ ها در استان همدان باید تعدیل شود.

الهی تبار با اشاره به اینکه برخی معتادان از لحاظ مادی ضعیف هستند و توان پرداخت هزینه به کمپ‌ها را ندارند، گفت: تعدیل تعداد کمپ‌ها موجب ارائه خدمات بهتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر اکثر کمپ‌های ترک اعتیاد موادمخدر همدان با ظرفیت کامل فعالیت نمی‌کنند بنابراین باید نیاز واقعی استان در وجود شمار کمپ‌ها مورد بازنگری قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با تأکید بر اینکه اعتیاد در کمین خانواده‌هاست و خانواده ها باید نگران فرزندان خود باشند، عنوان کرد: اصلی‌ترین نهاد جامعه خانواده است که در صورت پایبندی به قواعد خانواده از این آسیب مصون می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی سازمان‌های مردم‌نهاد در مقابله با اعتیاد، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان همدان باید با ارائه ایده‌های نو در این حوزه و استفاده از ظرفیت‌های موجود حرکت خوبی را شکل دهند.

اعتیاد ترک اعتیاد مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر