کد خبر: 147966 A

مسوول بازرگانی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان همدان از جمع آوری ۷۵ تابلوی غیرمجاز از سطح محورهای مواصلاتی استان در ۱۱ماهه امسال خبر داد.

مسوول بازرگانی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان همدان از جمع آوری ۷۵ تابلوی غیرمجاز از سطح محورهای مواصلاتی استان در ۱۱ماهه امسال خبر داد.
به گزارش ایلنا از همدان؛ غلامرضا درگاهی با اعلام این خبرافزود: با هماهنگی و مساعدت بعمل آمده با اداره کل راه و شهرسازی استان همدان و راهداران مناطق، نسبت به جمع آوری تعداد ۷۵ تابلوی غیر مجاز از حاشیه راههای استان اقدام شد.
وی گفت: نصب هر گونه تابلو تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راههای قانونی استا ن همدان فقط با اخذ مجوز از اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان همدان مجاز است و کلیه تابلو‌های غیر مجاز از سطح جاده‌های این استان جمع آوری می‌شود.
مسوول بازرگانی این اداره کل بابیان اینکه طرح شناسایی وجمع آوری تابلوهای غیرمجازازحریم راههای استان همدانباهمکاری مدیریت وکار‌شناسان راهداری اداره کل راه وشهرسازی استان همدان؛ در راستای افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای صورت گرفته است افزود: نصب تابلوهای غیرمجازدرحاشیه راه‌ها موجب اختلال درایمنی وترافیک و همچنین سوانح رانندگی خواهد شد.
وی گفت: از اول سال جاری تا کنون؛ قرارداد ۶۷ مترتابلوی تبلیغاتی و ۱۳۵م‌تر اختصاصی با دارا بودن مجوز از این اداره کل برای نصب درمحورهای مواصلاتی تمدید شد و انعقادقرارداد ۱۹۵ مترتابلوی اختصاصی درحاشیه راههای استان صورت گرفت.
وی یاد آور شد: مطابق تبصره ۲ ماده ۷ قانون ایمنی راه‌ها مصوب ۱۳۷۹ و بند ح ماده ۲ آیین نامه اجرایی تبصره ا ماده ۱۷ اصلاح قانون یاد شده نصب هرگونه تابلو‌های تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راههای کشور صرفا «با مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مجاز است و در صورت عدم رعایت این ضوابط با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.
وی بابیان اینکه مکانیابی تابلوهای تبلیغاتی نیز با توجه به فاکتورهای مختلف ایمنی عبور و مرور و ترافیک و نیز بررسی پروژه‌های عمرانی آتی در منطقه، توسط سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای صورت می‌گیرد افزود: توجه به این نکات درحفظ سلامت وایمنی رانندگان حائزاهمیت است.

اداره کل راه استان همدان ایمنی راه ها ترافیک تصادفات جاده ای جاده های استان حمل و نقل و پایانه های سلامت محورهای مواصلاتی استان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر