کد خبر: 108797 A

تنوع عامل بسیار مهمی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برای جذب مخاطب است.

ایلنا: مجری برنامه کودک، نشر کتاب به مناسبت برگزاری جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان را کار بسیار پسندیده‌ای دانست و گفت: محتوای کتاب‌ها مهم‌ترین معیار برای مفید بودن آن‌هاست.

به گزارش ایلنا از همدان؛ حمید گلی با بیان اینکه جشنواره بهانه‌ای است برای دیدن خلاقیت‌های هنرمندان کشور، اظهار کرد: مهم این است که بدانیم با برگزاری جشنواره به این مسئله کمک قابل توجه‌ای کرده‌ایم یا نه؟ وی گفت: اگر مدیران و دست‌اندرکاران بتوانند پس از پایان جشنواره کارهای برگزیده را در سراسر کشور به اجرا بگذارند، تازه توانسته‌ایم گامی به سمت اهدافمان نزدیک شویم در غیر این صورت «با یک گل بهار نمی‌شود».

مجری برنامه کودک با توجه به شعار «تئا‌تر و خانواده»، که برای این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده، بیان کرد: برای عملیاتی شدن این شعار نیازمند آسیب‌شناسی هستیم و به صورت کاملاً واقع‌بینانه باید نسبت به رفع مشکلات آن اقدامات لازم را به عمل آوریم.

وی در ادامه افزود: در خصوص تئا‌تر خردسال و کودک و نوجوان هنوز به صورت علمی و کلاسیک کاری صورت نگرفته و بیشترین فعالیت‌ها در زمینه کودک بوده، اگر به صورت تخصصی به این سه گروه پرداخته شود، می‌توانیم در زمینه تئا‌تر کودک مدعی باشیم.

گلی تأکید کرد: پس هر چقدر متنوع‌تر ظاهر شویم، بدیهی است که مخاطب همیشه همراه ما خواهد بود.

وی برگزاری کارگاه آموزشی و نشست تخصصی را همزمان با جشنواره فرصت بسیار خوبی برای آموزش و انتقال تجربه و رسیدن به نتایج مفید و عملیاتی دانست و تصریح کرد: نشر کتاب به مناسبت این رویداد در جای خود کار بسیار پسندیده‎ای است، اما محتوای کتاب‌ها مهم‌ترین معیار برای مفید بودن آن‌هاست.

بیستمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان، با دبیری شهرام کرمی و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه در این شهر برگزار می‌شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تئاتر جشنواره بین المللی خانواده خلاقیت کودک و نوجوان مشکلات صورت همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر