کد خبر: 1084002 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از اعمال تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی برای ۳۰۴ هزار و ۱۵۳ مشترک کم مصرف همدانی خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، شیرزاد جمشیدی اعلام کرد: از آغاز اجرای طرح برق امید ۳۰۴ هزار و ۱۵۳ قبض برق کم مصرف در استان مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی خود شده‌اند. این طرح از آبان ماه سال گذشته همزمان با سراسر کشور برای مشترکین خانگی استان همدان اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در این طرح براساس الگوی مصرف تعریف شده مشترکین به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند که مشترکان کم مصرف از تخفیف کامل هزینه برق مصرفی برخوردار می‌شوند، یادآور شد: مشترکین خوش‌مصرف نیز با رعایت الگوی مصرف می‌توانند خود را به رده کم مصرف‌ها برسانند و از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه طرح برق امید به منظور رعایت الگوی مصرف در بخش خانگی اجرایی می‌شود، ادامه داد: در این طرح به دنبال تغییر نگرش مردم برای بهینه سازی مصرف انرژی هستیم.

جمشیدی بیان کرد: با گذشت هفت ماه از اجرای طرح برق امید و مقایسه مصارف در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مشخص شد یک درصد به تعداد مشترکان کم مصرف و دو درصد به مشترکان خوش مصرف افزوده شده و سه درصد از مشترکان پرمصرف استان کاسته شده است.

وی تصریح کرد: از آغاز اجرای طرح برق امید از یکم آبان سال ۱۳۹۹ تاکنون دو میلیون و ۱۱۰ هزار و ۸۶۴ قبض صادر شده که از این تعداد ۳۰۴ هزار و ۱۵۳ قبض برق جزء گروه کم مصرف بوده که معادل ۱۴.۵ درصد مشترکین است و مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی خود شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه یک میلیون و ۷۳ هزار و ۱۹ قبض برق نیز جزء گروه خوش مصرف‌ها بوده است، گفت: این میزان شامل ۵۱ درصد قبوض صادره بوده که حداکثر مشترکین را در این مدت شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۵۷۲ هزار و ۴۰۴ قبض معادل ۲۷ درصد جزء مشترکین پرمصرف در این مدت بوده‌اند، بیان کرد: در سال جاری به بیش از ۳۶ هزار مشترک پر مصرف در استان پیامک ارسال شده تا مصرف خود را مدیریت کنند که در صورت عدم توجه به این امر، برای قطع برق آنها از طریق مقام قضایی اقدام می‌شود.

جمشیدی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف برق، تصریح کرد: مشترکین می‌توانند با راهکارهای بسیار ساده از جمله خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از دور کُند کولر آبی، تهیه سایبان برای کولر، استفاده از لوازم برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی در ساعات اولیه روز و ... میزان مصرف خود را مدیریت کرده و جزء مشترکین کم مصرف شوند.

 

 

استان همدان انرژی برق پیامک قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر