کد خبر: 1063811 A

دبیر هیات بازرسی ستاد انتخابات استان همدان گفت: یک هزار و ۶۰۰ بازرس، سربازرس و بازرس ویژه کار رصد و نظارت بر روند برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در استان همدان را برعهده دارند.

به گزارش ایلنا از همدان احسان شهابی در جمع خبرنگاران گفت: در هر شعبه، یک بازرس ثابت و به ازای هر ۱۵ شعبه یک سر بازرس و به ازای هر ۱۵۰ شعبه یک نفر به عنوان بازرس ویژه به منظور صیانت از آرای مردم، فرایند کنترل و رصد برگزاری انتخابات را بر عهده خواهند داشت.

 شهابی افزود: مردم می‌توانند شکایات و پیشنهادات خود و یا تخلف هر یک از داوطلبان انتخابات (شورا‌ها و میان دورای مجلس) و یا مجریان و دست اندر کاران انتخابات را از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها لینک شکایات مردمی انتخابات، شماره پیامک ۹۸۳۰۰۰۸۵۲۹ و تماس با شماره تلفن ۳۸۲۵۶۰۰۵ برای رسیدگی و بررسی دقیق به هیات بازرسی گزارش کنند.

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری همدان افزود: انتخابات پیش رو و نقش آن در سرنوشت کشور بسیار با اهمیت است و حضور و مشارکت حداکثری مردم موجب نمایش اقتدار، مشروعیت و مقبولیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی می‌شود.

شهابی افزود: فضای همدلی و همراهی موجود در میان مسئولان و دست اندرکاران انتخابات، بستر مناسب برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم و پرشور را در استان همدان فراهم کرده است.

دبیر هیات بازرسی انتخابات استان ضمن تاکید بر قانونمنداری مجریان و داوطلبان انتخابات، از آمادگی تمامی عوامل اجرایی برای برگزاری انتخاباتی با شکوه در استان خبر داد و گفت: هیات‌های بازرسی استان و شهرستان، حسن اجرای فرایند انتخابات را رصد و کنترل، و در صورت بروز تخلف از سوی مجریان یا داوطلبان، مراتب را از طریق مراجع مسئول پیگیری می‌کنند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می‌شود.

 

 

استان همدان انتخابات جمهوری اسلامی ایران شماره تلفن روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر