کد خبر: 1035082 A

همزمان با دهه فجر؛

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: ساختمان جدید پنجمین مرکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شهر همدان به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از همدان، بهناز ضرابی‌زاده روز شنبه در حاشیه افتتاح این ساختمان اظهار داشت: مرکز ۵ کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در تفاهمنامه ای با شهرداری همدان در ساختمان جدیدی واقع در کوی کوثر، شروع به کار کرد.

وی با اعلام ۱۱ عنوان برنامه اجرایی به مناسبت دهه فجر در استان همدان، اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن چهل‌ودومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، مراکز کانون استان همدان با اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب، یاد و خاطره بهمن ۵۷ را برای کودکان و نوجوانان زنده کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان افزود: کاروان شادپیمایی انقلاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متشکل از ۱۱ خودرو کتابخانه سیار روستایی، عروسک‌های غول‌پیکر و مینی‌بوس کتابخانه سیار شهری، با طی کردن مسیرهای مختلف شهر و حضور در هنرستان دخترانه تهذیب، در مراسم نواختن زنگ انقلاب شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه در سومین روز از دهه مبارک فجر، آیین رونمایی از کارت عضویت شهید حسن قاسمی با حضور مادر و خواهران شهید برگزار شد، یکی از اهداف کانون را معرفی الگوهای موثر و الگوسازی به کودکان و نوجوانان برای زندگی بهتر و پویاتر دانست و  از شهدا به عنوان بهترین الگو بعد از پیامبران نام برد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از افتتاح سفالخانه آفرینش خبر داد و اظهار داشت: این سفالخانه مجموعه ای از ۲۳۳ اثر از جواد شریفیان مربی بازنشسته سفال کانون را در خود جمع‌آوری کرده که قدیمی‌ترین آن مربوط به ۴۰ سال پیش است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با ۲۸ کتابخانه ثابت، ۱۰ کتابخانه سیار، سه کتابخانه پستی و ۴۱ مرکز فرهنگی، هنری دارای بیش از ۱۴ هزار عضو فعال است.

دهه فجر کانون پرورش فکری کودکان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کودک و نوجوان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر