کد خبر: 931059 A

در راستای پرورش ماهی و جهش تولید صورت گرفت؛

رئیس گروه پرورش ماهی درقفس شیلات هرمزگان از ورود اولین محموله قفس و تجهیزات نرسری به قشم در راستای جهش تولید و توسعه پروش ماهیان دریایی در دریا خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، ایرج قائینی با بیان اینکه پرورش ماهی در دریا یکی از طرح های مهم و اقتصاد مقاومتی کشور است،اظهارکرد: در همین راستا و باتوجه به ظرفیت های تعیین شده در خلیج فارس و دریای عمان همچنین مجوزهای صادرشده در استان، یکی از شرکتهایی که دارای مجوز این طرح بوده است در جهت تولید دو هزار تن ماهی درقفس در سال جاری در شهرستان قشم اقدام به خرید قفس وتجهیزات متعلقه کرده است که اولین محموله آن توسط شش کانتینر وارد جزیره قشم شده است.

وی افزود: این کانتینرها شامل قفس، تور و سایر تجهیزات برای نرسری شش میلیون قطعه بچه ماهی و به وزن‌رسانی برای انتقال به قفس های پرورش ماهی است.

قائینی افزود:  با واردات قفس های پرورش ماهیان دریایی در محموله های بعدی انتظار می رود در سال جهش تولید افق روشنی برای افزایش تولیدات ماهی درقفس و به دنبال آن اشتغالزایی و رونق اقتصادی در سطح شهرستان قشم و استان رقم خورد.

رئیس گروه پرورش ماهی درقفس شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه تاکنون مجوز بیش از ۱۰۰ هزار تن پرورش ماهی درقفس دراستان صادرشده،ادامه داد: حدود ۳۵ درصد از این میزان مجوز به شهرستان قشم اختصاص دارد.

وی خاطر نشان کرد: این شهرستان به دلیل دارا بودن‌ شرایط ویژه و برخورداری از امکانات مناسب، منطقه آزاد و دسترسی آسانتر به بازارهای صادراتی از نقاط مناسب برای سرمایه گذاری و تولید ماهی در دریا است.

اقتصاد مقاومتی پرورش ماهی قشم وزن هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر