کد خبر: 853692 A

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان:

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در دیدار با مدیرعامل هلدینگ دریایی قرارگاه خاتم الانبیاء خواستار تسریع در ساخت و احداث اسکله بندر پارسیان شد‌.

 به گزارش ایلنا از هرمزگان، مسعود پاکزاد در دیدار با مدیرعامل هلدینگ دریایی قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان را باید یکی از مناطق خاص دانست که با راه اندازی بندر آن در آینده‌ای نزدیک به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت بندر پارسیان و نقشی که این بندر می‌تواند در تسهیل و تسریع فرایندهای تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان داشته باشد، بر لزوم تسریع در روند ساخت اسکله مزبور اشاره و بیان کرد: با توجه به وجود همگرایی بین سازمان ایمیدرو و قرارگاه و توانمندی عملیاتی موجود، این طرح مهم بندری، ترانزیتی که دارای اثرگذاری های مثبت در حمل و نقل بین المللی کشورمان است، بزودی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مختاری نیز در این دیدار گفت: بندر پارسیان به عنوان بزرگ‌ترین بندر تخصصی صنعتی و معدنی کشور در افق توسعه جمهوری اسلامی قرار گرفته و قطعا تمام توان خود را برای تکمیل هر چه سریعتر این پروژه ملی به کار خواهیم بست.

مدیرعامل هلدینگ دریایی قرارگاه خاتم الانبیا بیان کرد: با توجه به تجارب بالای فنی، علمی و ماشین آلاتی که در فاز یک مستقر هستند، اعلام آمادگی می کنیم که نسبت به ادامه بازوی اصلی و ساخت بازوی شرقی موج‌شکن اقدام کنیم.

لازم به ذکر است، عملیات اجرایی فاز راه‌اندازی بندرپارسیان شامل ۱۵۰۰متر موج شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹ میلیون تن انواع کالا در سال شروع شده که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا سال ۱۳۹۹ این فاز بندر به بهره برداری خواهد رسید.

در واقع در این فاز ۴ پست اسکله شامل ۱ پست اسکله فله مایع، یک پست اسکله فله خشک و ۲ پست اسکله عمومی و کانتینری ساخته خواهد شد.

پیش بینی می شود،اسکله شماره پنج طی ماه های آینده به بهره برداری برسد.

جمهوری اسلامی حمل و نقل هرمزگان بارگیری کالا منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر