کد خبر: 838668 A

با هدف کنترل قیمت ها انجام شد؛

مدیر بازرسی، نظارت و رسیدگی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 71 واحد صنفی قشم در یک هفته گذشته با هدف کنترل قیمت مایحتاج عمومی مورد بازرسی قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، حامد افضلی نیکو اعلام کرد: تیمی متشکل از نمایندگان این مدیریت به اتفاق بازرسان تعزیرات حکومتی، بهداشت و درمان، دامپزشکی، شهرداری، امور شهری و اصناف سازمان منطقه آزاد و صنعت، معدن و تجارت شهرستان قشم 71 واحد صنفی را از 26 آبان تا سوم آذر ماه، بازرسی کردند.

وی ادامه داد: تشدید بازرسی از صنوف مختلف جزیره قشم بر اساس تاکید مقامات کشوری برای ثبات دیگر کالاها پس از افزایش قیمت بنزین در دستور کار قرار گرفته و با شدت ادامه خواهد داشت.

مدیر بازرسی، نظارت و رسیدگی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در این مدت بیش از 217 کیلوگرم مرغ پخته شده فاسد و ضایعات مرغ، انواع نوشیدنی تاریخ گذشته، ادویه جات، عرقیجات و تنقلات فاسد شده هم کشف و معدوم شد.

افضلی نیکو با تاکید بر اینکه بازرسی ها در این مدت به صورت دو شیفت صبح و بعدازظهر انجام شده است، افزود: دو واحد صنفی به دلیل مشکلات بهداشتی به مدت 24 ساعت تعلیق شدند و صنوفی همچون میوه فروشی، سوپرمارکت، عمده فروشی، مرغ و گوشت و فست فود فروش ها در این مدت بازرسی شدند.

به گفته وی، ۳۰ مورد اخطاریه از سوی بازرسان به علت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم نصب اتیکت، گرانفروشی و تداخل صنفی برای صنوف متخلف صادر گردید و ۲۰ واحد صنفی هم برای تشکیل پرونده و اعمال قانون به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان قشم معرفی شدند.

جزیره قشم با یکهزار و 500 کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده است.

بهداشت و درمان شهرداری قشم گوشت معدن و تجارت شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر