کد خبر: 837944 A

خادم خبرداد:

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از برگزاری دوره کلاس‌های آموزشی«آموزش شهروندی» با موضوعات مختلف در پارک‌های بانوان سه منطقه شهری خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، مصطفی خادم اظهار کرد: این سازمان در کنار وظایف ذاتی خود اعم از حفظ و گسترش فضاهای سبز، به دنبال آموزش شهروندان برای جهت‌دهی به این هدف است.

وی با اشاره به اینکه این کلاس‌ها به صورت هفتگی برگزار می‌شود، افزود: به منظور آموزش‌های اولیه ایجاد، نگهداری و حفاظت فضای سبز توسط خانواده‌ها به ویژه بانوان و تشویق و ترغیب هرچه بیشتر شهروندان به نگهداری گل و گیاه، این سازمان در پارک‌های بانوان اقدام به برگزاری دوره آموزشی با موضوعات مختلف شامل اصول سبزی در منزل، ساخت تراریوم، آموزش نگهداری و کاشت درخت، نحوه نگهداری گل‌های شاخه بریده، آشنایی با گیاهان دارویی، آموزش و نگهداری کاکتوس، آشنایی با انواع درخت و درختچه و غیره کرده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس همچنین از آشنایی با انواع گل‌های فصلی و دائمی، انواع گیاهان پوششی، آشنایی با روشن‌های آبیاری در منازل، آشنایی با اصول کوددهی و ترکیب خاک گلدان و باغچه و فرآوری خاک برگ، روش اجرای بام سبز و دیوار سبز بالکن سبز، آشنایی با گیاهان گلدانی و آپارتمانی، طراحی کاشت  و غیره نیز به عنوان دیگر موضوعات آموزشی ارایه شده به شهروندان یاد کرد.

خادم با اشاره به توزیع بروشورهای آموزشی، علاوه بر آموزش توسط کارشناسان، خاطرنشان کرد: این بروشورها حاوی آموزش‌های لازم در خصوص معرفی انواع گل و گیاهان آپارتمانی، روش‌های تکثیر، نگهداری و پرورش، انواع سبزی های قابل کشت در منزل، فواید کشت سبزی و روش‌های کشت آن و مواردی در این حوزه است.

وی همچنین از برگزاری این دوره ها در سازمان‌ها خبر داد و گفت: چنانچه ادارات خود تمایل داشته باشند با انجام هماهنگی های لازم سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری جهت برگزاری این دوره های آموزشی برای کارکنان آن اداره نیز اقدام خواهد کرد.

خانواده شهرداری فضای سبز کلاس های آموزشی کاکتوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر