کد خبر: 819539 A

شهردار بندرعباس:

شهردار بندرعباس گفت: حرکت به سمت شهر هوشمند طی یک برنامه زمانبندی مشخص در دستور کار شهراری بندرعباس قرار دارد.

به گزارش ایلنا، عباس امینی‌زاده در مراسم اختتامیه نخستین همایش ایده‌شو با موضوع«ایده‌های نو، با محوریت شهر هوشمند»، اظهار کرد: نتایج حاصل از این رویداد می‌تواند اثرگذاری خوبی در آینده شهر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در بخش‌های مختلف اداره شهر از ایده‌های خوب و نوین استفاده کنیم، افزود: با پیشرفت تکنولوژی و توسعه در این زمینه استفاده از زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شهر هوشمند ضرورت ما است و برای آینده راهی جز حرکت در این مسیر نداریم.

شهردار بندرعباس ادامه داد: شهر بندرعباس به عنوان یک شهر بندری با وجود بزرگترین بندر تجاری و مسافری کشور، صنایع و غیره باید بتواند به شهرهای بزرگ و پیشرفته دنیا نزدیک شود.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از ارکان اصلی شهر برای توسعه پایدار، هوشمند کردن بخش‌های مختلف است، زیرا استفاده غیراصولی از طبیعت آسیب زیادی به محیط زیست وارد می‌کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمام دنیا برای توسعه اقتصاد و کاهش هزینه‌ها از هوشمندسازی استفاده می‌کنند، بیان کرد: خرید مایحتاج، انجام کار اداری، افزایش ایمنی و غیره بخشی از مزایای هوشمندسازی است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: حمل و نقل درون‌شهری، خدمات اداری، خدمات شهری و ایجاد اشتغال خرد عوامل ارتقا کیفیت زندگی است که همه این موارد با هوشمندسازی میسر می‌شود.

امینی‌زاده در انتها نیز با تقدیر از سازمان فاوا در برگزاری این همایش و جذب ایده‌های مختلف، گفت: حرکت به سمت شهر هوشمند طی یک برنامه زمانبندی مشخص در دستور کار شهرداری بندرعباس قرار دارد.

اضافه می‌شود، در ادامه این همایش نیز ارایه‌دهندگان طرح‌های برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند.

توسعه پایدار حمل و نقل شهرداری کاهش هزینه محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر