کد خبر: 1104053 A

در گفت و گو با ایلنا عنوان شد؛

فعال سیاسی هرمزگانی گفت: نباید فراموش کرد که با شرایطی که شهرداری بندرعباس در آن قرار دارد، هیچ مجالی برای آزمون و خطا و فرصت سوزی وجود نداشته و یک انتخاب اشتباه می تواند مجموعه مدیریت شهری را برای سال‌ها به عقب براند.

علی پاسلار بندری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف منتخبان شورای ششم شهر بندرعباس انتخاب شهردار است، اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس شهرداری بندرعباس در این بازه زمانی، انتخاب شهردار باید بر مبنای واقعیات صورت گیرد؛ چرا که در غیر این صورت تجربه تلخی از ناکارآمدی، پیش روی مجموعه مدیریت شهری قرار خواهد گرفت.

وی افزود:  مهم‌ترین مشکل   شهرداری های کشور از جمله بندرعباس، فقدان منابع درآمدی پایدار بوده که آنها را با مشکلات متعددی مواجه ساخته و از طرفی دولت نیز به دلیل مشکلات مالی قادر به کمک و حمایت از شهرداری ها نیست؛ از سوی دیگر شرایط اقتصادی مردم نیز مطلوب نبوده و نمی‌توان با افزایش عوارضات، درآمد شهرداری را بالا برد.

این فعال سیاسی  در ادامه با بیان اینکه در چنین شرایطی مهم‌ترین مسئولیت شهردار آینده بندرعباس پایان پروژه های نیمه تمامی عمرانی است، اضافه کرد: عدم تسریع در اجرای پروژه ها، خسارت های زیادی را به اقدامات انجام شده در پروژه های عمرانی شهرداری به دنبال خواهد داشت.

پاسلار بندری یادآور شد: شهرداری بندرعباس برای نیل به این هدف با وجود محدودیت های مالی، نیازمند انتخاب شهرداری است که فاقد تفکر سیاسی محض بوده و با دید فراجناحی و عدم جزئی نگری، مصلحت شهر بندرعباس را در نظر گیرد و زمینه لازم را برای استفاده از نیروهای متخصص و توانمند از همه طیف های سیاسی فراهم آورد.

وی در پایان با اشاره به شرایطی که شهرداری بندرعباس در آن قرار دارد، هشدار داد: هیچ مجالی برای آزمون و خطا و فرصت سوزی وجود نداشته و یک انتخاب اشتباه می تواند مجموعه مدیریت شهری را برای سال ها به عقب براند، یقیناً مردم ناظر هستند و تمام اقدامات و انتخاب های منتخبان جدید شورای شهر بندرعباس را زیر نظر داشته و قضاوت خواهند کرد.

انتهای پیام/
دولت رسانه شهرداری مشکلات مالی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر