کد خبر: 1102341 A

استاندار هرمزگان:

استاندار هرمزگان از تصویب شیوه نامه سنددار کردن املاک هرمز در شورای مسکن استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، پنجمین نشست شورای مسکن و بازآفرینی شهری هرمزگان  به ریاست فریدون همتی استاندار هرمزگان برگزار شد.

بررسی شیوه نامه سنددار کردن املاک هرمز به عنوان مهمترین دستور کار شورای مسکن استان بود که فریدون همتی در پایان این نشست با اشاره به مصوبات، اظهار کرد: با توجه به واگذاری های انجام شده توسط شهرداری هرمز، به تفکیک واگذاری ها اعم از مسکونی و غیرمسکونی، شیوه نامه ای تهیه، بررسی و تصویب شد.

وی با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب به منظور خدمات رسانی به مردم جزیره هرمز، افزود: بیش از 600 قطعه زمین توسط شهرداری طی سال های گذشته واگذار شده که مقرر شد مسکن و شهرسازی به آن دسته از اراضی واگذاری که در آن ساخت و ساز صورت گرفته و فرم «ج» صاحبان این اراضی قرمز نشده است را با قیمت منطقه‌ای که هزینه ای بسیارناچیز محسوب می شود، به این افراد واگذار کند.

همتی گفت: آن دسته از افرادی که فرم «ج» آن ها قرمز است و هم اکنون واحدها را در اختیار دارند، مقرر شد در قالب ۱۰ درصد، مسکن و شهرسازی آن ها را به شهرداری واگذار کند.

وی ادامه داد: افرادی که قطعات زمین در اختیار دارند و ساخت و سازی در این قطعات صورت نگرفته و فرم «ج» آن ها سبز است، فرم «ج» آن ها قرمز می شود و طی قراردادی به شرط ساخت، سند به آن ها واگذار خواهد شد.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: در خصوص اراضی تجاری و گردشگری نیز با شرایط مناسب و بر اساس قرارگیری در محلات بافت جدید و قدیم تصمیم گیری شد که صاحبان این اراضی نیز می توانند از سند مالکیت بهره مند شوند.

همتی خاطرنشان کرد: با اعمال این شیوه نامه این امکان برای هرمزنشینان مهیا شده است که بتوانند اسناد املاک خود را از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیری و اخذ کنند.

وی افزود: با این اقدام، ضمن ارتقاء ارزش افزوده املاک و اراضی متعلق به ساکنان جزیره، بستر لازم برای خدمات دهی بیشتر به شهروندان فراهم می شود.

همتی گفت: انتظار داریم با همکاری مطلوب راه و شهرسازی و شهرداری، طی مدت زمان کوتاهی اسناد مالکیت مردم در جزیره هرمز صادر شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به دیگر مصوبات نشست امروز، عنوان کرد: پروژه های مربوط به محلات سلمان فارسی و لشتغان بندرخمیر با توجه به اقدام های ارزشمند شهرداری و دستگاه های اجرایی شهرستان، در قالب طرح اقدام مشترک و به عنوان محلات هدف تصویب و اعتبار این پروژه ها به عنوان کمک به شهرداری، در برنامه سال جاری گنجانده می شود.

همتی بررسی ویژه و اعمال نظر در خصوص سنددار کردن اراضی تصرفی واقع در بافت های ناکارآمد شهری از طریق مراجع ذی‌صلاح را دیگر مصوبه نشست عنوان کرد.

انتهای پیام/
خدمات رسانی به مردم ساخت و ساز شهرداری مسکن هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر