کد خبر: 1099045 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی دریایی و مواج شدن دریا در محدوده آب های هرمزگان خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مهرداد حسن زاده، عنوان کرد: طبق پیش بینی هواشناسی از روز شنبه تا سه‌شنبه 15 تیرماه در محدوده دریای عمان، تنگه هرمز و بخش‌هایی از خلیج فارس با تاکید بر جاسک، سیریک، جزایر قشم، هنگام، لارک، ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک وزش باد‌های نسبتاً شدید جنوب شرقی و مواج شدن دریا را خواهیم داشت.      

وی افزود: تشدید سرعت بادهای جنوب شرقی و مواج شدن دریا در منطقه، اختلال در تردد های دریایی (شناورهای مسافربری و قایق های سبک) و پاره شدن تورهای صیادی از مخاطرات ورود این سامانه است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ضمن هشدار به هرمزگانی ها در خصوص ترددهای دریایی، بیان کرد: با توجه به مواج شدن دریا (از اواخر روز شنبه تا صبح سه شنبه)، از تردد شناورهای سبک خودداری شود.

دبیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان توصیه کرد: با توجه به اختلال در تردد های دریایی در مناطق ساحلی و فراساحلی، تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت پذیرد و احتیاط های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/
تنگه هرمز عمان مدیریت بحران هواشناسی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر