کد خبر: 1088941 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: احداث بندر پارسیان توسط بخش خصوصی یکی از تجربیات موفق ساخت بندر در کشور است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علیرضا محمدی کرجی ران اظهار کرد: احداث بندر پارسیان توسط شرکت های بخش خصوصی به غیر از سازمان بنادر و دریانوردی یک تجربه موفق در حوزه بندرسازی کشور است. این تجربه می تواند در سایر نقاط ساحلی کشور ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه خصوصی سازی ساخت و مدیریت بنادر از اهمیت خاصی برخوردار است، اضافه کرد: تاکنون سازمان بنادر و دریانوردی، متولی احداث بندر بود و پس از اتمام اداره و مدیریت، آن را به بخش خصوصی واگذار می کرد. اما امروز شاهد ساخت یک بندر خوب و استاندارد در شهرستان پارسیان توسط شرکت هایی به غیر از سازمان بنادر و دریانوردی هستیم.

محمدی کرجی ران بیان کرد: بندر منطقه ویژه پارسیان از شرایط خوب و مطلوبی برخوردار است و تمام استانداردهای یک بندر در آن جانمایی و دیده شده است که ان شالله در افق بلند مدت پس از اتمام تمامی فازهای آن شاهد یک بندر با شرایط پهلوگیری کشتی های بزرگ و غول پیکر خواهیم بود.

وی افزود: در بندر لنگه شاهد تاریخ 2 هزار ساله در حوزه دریانوردی هستیم ولی شرایط قرارگیری این بندر امکان توسعه و افزایش آبخور آن به کشتی های بزرگ تر را نمی دهد اما بندر منطقه ویژه شرایط بسیار خوب و ارزنده ای را دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه بنادر و دریانوردی هرمزگان آمادگی همکاری برای فعال شدن بندر پارسیان را دارد، تاکید کرد: پس از بررسی های کارشناسی بزودی شاهد فعالیت های صادراتی و وارداتی کشور از بندر پارسیان خواهیم بود.

در ادامه این دیدار سید علی اصغر علامه مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان گفت: بندر پارسیان در نزدیکی پارس جنوبی قرار گرفته است و می تواند به عنوان یک بندر استراتژیک جهت صادرات و واردات کالاهای صنعتی، نفتی و اساسی کشور در غرب استان هرمزگان باشد.

وی تصریح کرد: اسکله شماره 5 بندر پارسیان بهمن ماه سال 99 با دستور رئیس جمهور افتتاح شد و امکان پهلوگیری کشتی های فله بر را فراهم کرده است که در سال جاری شاهد افتتاح اسکله های شماره 7 و 8 با کاربردی نفتی خواهیم بود.

علامه خاطرنشان کرد: بندر پارسیان با توان متخصصان داخلی کشور و در زمان تحریم عملیات اجرایی آن آغاز شده است و با افتتاح هر 19 پست اسکله، این بندر بعد از بندر شهید رجایی به عنوان دومین بندر بزرگ کشور شناخته خواهد شد.

وی ابرازامیدواری کرد با صدور مجوزات نهایی از تیرماه 1400 شاهد آغاز واردات مواد اولیه جهت تولید محصول در کارخانه آلومینیوم جنوب خواهیم بود.

مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان افزود: همراهی مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان موجب شد تا روند احداث و بهره برداری این بندر سرعت بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/
بخش خصوصی کارشناسی واردات بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر