کد خبر: 1084041 A

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در دو ماه سال جاری به وسیله 23 فروند شناور در مجموع 780هزار تن بنزین از اسکله های بندر شهید رجایی صادر شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، منصور خرمشکوه بیان کرد: در دو ماه سال جاری بیش از 780 هزار تن بنزین از طریق اسکله بندر شهید رجایی صادر شده است.

وی افزود: این میزان بنزین از طریق 23 فروند نفتکش و با اختصاص سه پست اسکله به انجام رسیده است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: افزایش میزان صادرات فرآورده‌های نفتی و حجم بالای ترافیک در اسکله‌های 1و2 نفتی الحاق اسکله ای جدید را مورد توجه قرار داد، بر این اساس اختصاص یک اسکله جدید که قابلیت کمترین اتصال برای انتقال فرآوردهای نفتی به پالایشگاهها را دارا باشد، به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: با برگزاری جلسات متعدد، در نهایت امر تغییر کاربری اسکله 4 که در نزدیکی اسکله های نفتی وجود داشت و پیشتر در امر کانتینری فعال بود مصوب شد.

خرمشکوه عنوان کرد: با همکاری بخش خصوصی عملیات تغییر کاربری اسکله یاد شده شروع و بهره برداری از این اسکله با کاربرد جدید از نیمه دوم سال 99 آغاز شد.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاپایان اردیبهشت فقط از اسکله شمار(4) حدود 200 هزار تن بنزین با 6 فروند شناور و 580 هزار تن دیگر از طریق اسکه 1و2 با استفاده از ۱۷ فروند شناور صادر شده است.

خرمشکوه افزایش ظرفیت عملیاتی بندر در حوزه نفتی و همچنین تسریع در امر تخلیه و بارگیری شناورها را از مزایای الحاق اسکله جدید شماره 4 عنوان کرد.

بنزین ترافیک بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر