کد خبر: 1078650 A

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان از نجات جان 99 بیمار نیازمند عضو با گذشت و ایثار خانواده 42 بیمار مرگ مغزی در 4 سال اخیر و از سال 97 تا کنون در هرمزگان خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمود حسین پور گفت: خانواده 42 بیمار مرگ مغزی در استان از سال 1397 تاکنون رضایت خود را مبنی بر اهدای عضو پیوندی به بیماران نیازمند اعلام و در این امر خداپسندانه شرکت کرده اند.

وی  ابراز کرد: با تلاش بی دریغ سفیران و همکاران واحد اهدای عضو استان خوشبختانه این امر خیر در بین خانواده های هرمزگان کاملا تبیین شده است.

حسین پور اظهار کرد: از آغاز فعالیت واحد اهدای عضو در استان تا کنون 127 بیمار بر اثر حوادث و بیماری دچار مرگ مغزی و کاندید اهدای عضو شدند که از این تعداد 39 بیمار به دلیل عدم رضایت خانواده اهداء صورت نگرفت، 46 بیمار غیر قابل اهداء تشخیص داده شد و 42 بیمار موفق به اهدای عضو و نجات جان بیماران نیازمند عضو شدند.  

 وی عنوان کرد: از بین اهداء کنندگان عضو در هرمزگان 32 نفر آقا و 10 نفر خانم هستند که با انجام این عمل خیر 99 بیمار نیازمند عضو، زندگی دوباره ای را آغاز کردند.

رئیس واحد اهدای عضو هرمزگان خاطر نشان کرد: کوچکترین اهداء کننده عضو، پسر یک سال و هفت ماهه و بزرگترین فرد نیز آقای 69 ساله بوده است.

وی اشاره کرد: این واحد فعالیت رسمی خود را از آذر ماه سال 1397 آغاز کرد.

اهدای عضو خانواده مرگ بیمار هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر