کد خبر: 1059648 A

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای ساخت واحدها و زیرساخت های شهرک مسکونی شهید حاج قاسم سلیمانی امین شده است، گفت: درسال جاری اعتبارات مضاعفی برای تکمیل امور زیربنایی محل جدید اسکان روستاهای زاچ و داربست در نظر گرفته می شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، امیر حبیبی اظهار کرد: احداث منازل مسکونی در محل جدید روستاهای زاچ و داربست با همکاری نیروی دریایی سپاه، دستگاه های اجرایی و رفع موانع و مشکلات، با سرعت در حال پیشرفت است.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای ساخت واحدها و زیرساخت های شهرک مسکونی شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق تسهیلات بنیاد مسکن، کمک یک فرد خیّر و تخصیص اعتبارات از محل پروژه های مدیریت بحران استان تامین شده است که درسال جاری نیز اعتبارات مضاعفی برای امور زیربنایی محل جدید اسکان روستاهای زاچ و داربست در نظر گرفته می شود.

حبیبی با اشاره به جلسات ماهانه برگزار شده در دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در راستای تسهیل و سرعت بخشی به عملیات احداث منازل مسکونی در محل جدید اسکان مردم زاچ و داربست، تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده و رفع مشکلات مربوط به تأمین مصالح، از اسفندماه سال 99، دیوار چینی 29واحد دیگر به اتمام رسید و در مجموع تا کنون 70واحد مسکونی دیوارچینی شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان اضافه کرد: همچنین طی این مدت، با پیگیری ها و هماهنگی صورت گرفته با بنیاد مسکن و همراهی نیروی دریایی سپاه ، تعداد واحد هایی که پی کنی آنها انجام شده از ۱۰۰ واحد به ۱۵۴ واحد یعنی به تعداد همه خانوارهای ساکن در این طرح افزایش یافت.

 وی عنوان کرد: سبک معماری واحدها نیز پس از مشورت با شوراهای این روستا، طبق فرهنگ و سنت این منطقه طراحی شده که این تعامل می تواند ما در دستیابی به نتیجه نهایی مورد نظر ساکنان شهرک شهید حاج قاسم سلیمانی یاری کند.

 

امور روستایی مدیریت بحران مسکن معماری هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر