کد خبر: 1056872 A

با حضور جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان، وحیدی امام جمعه اهل تسنن هرنگ، حسین قتالی فرماندار و فروغ خردمند مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک، پایگاه سلامت مرکز جامع سلامت روستای هرنگ شهرستان بستک افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به افتتاح این مرکز، گفت: انجام واکسیناسیون، سلامت مادران باردار و نوزادان وهمچنین آب آشامیدنی سالم، پایه و اساس مراکز بهداشتی در روستاها است که جایگاه ویژه ای در وضعیت بهداشت و درمان هر منطقه دارد.

حسین فرشیدی افزود: در بخش درمانی به نسبت جمعیت، کمبود تخت، پزشک متخصص و پرستار وجود دارد که وزارت بهداشت و درمان تمام تلاش و همت خود را به کار بسته تا در آینده این نیازها هم در کشور برطرف شود.

وی با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونای انگلیسی، تصریح کرد: تا بهمن ماه سال گذشته 95 درصد مردم از ماسک استفاده می کردند که متاسفانه روند این کار رو به کاهش است و باعث شده در چند روز گذشته استان هرمزگان از وضعیت پایدار به حالت شکننده در بیاید.

احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از خیرین، اظهار کرد: نیت خیرخواهانه این عزیزان در شکل های مختلف و حوزه های بهداشت و درمان باعث ارتقای وضعیت سلامت مناطق می شود که این تمایل ها و اشتیاق های به خدمت، برای مردم و مسئولین بسیار دلگرم کننده است.

در پایان به پاس قدردانی، تندیسی به رسم یابود توسط مرکز جامع سلامت روستای هرنگ به جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان، فروغ خردمند مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک و خیرین منطقه اهدا شد.

این مرکز با زیربنای ۱۹۰ متر مربع  و با هزینه ۵۵۰ میلیون تومان توسط خیر نیک اندیش عبدالنور رحیمی ساخته شد که تجهیزات آن با مشارکت شبکه بهداشت بستک و خیر گرامی تامین شد.

مرکز جامع سلامت روستای هرنگ بستک دارای یک پایگاه و یک خانه بهداشت است که جمعیت 6200 نفری را تحت پوشش قرار می دهد.

بازدید از مرکز جامع سلامت روستای کوخرد بستک، مسجد جامع و مجموعه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی کوخرد که توسط خیرین منطقه در حال ساخت است و همچنین بیمارستان فارابی شهرستان بستک از دیگر برنامه های این سفر بود.

سلامت شبکه بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر