کد خبر: 1021749 A

دبیر شورای صنفی دانشگاه فرهنگیان بندرعباس گفت: دانشجو معلمان بابت تهیه غذا و خوابگاه خود با مشکلاتی مواجهند در صورتی که در ایام کرونایی هم از هیچ امکانات رفاهی و غذایی بر خوردار نیستند.

احمد وحیدنژاد در گفت و گو با ایلنای بندرعباس، گفت: دانشگاه فرهنگیان تنها دانشگاه دولتی است که از سرانه غذایی برخوردار نیست، همین امر موجب پرداخت هزینه زیادی توسط دانشجو بابت تهیه غذا به دانشگاه شده و همواره مورد انتقاد دانشجویان است.

وی با اشاره به کسر 45 درصدی  حقوق دانشجو معلمان بابت غذا و خوابگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های دولتی و وابسته به دستگاه های اجرایی، عنوان کرد: این کسری 45 درصدی  امری تبعیض آمیز است.همچنین دانشجو در ایام کرونایی که از خدمات خوابگاهی و شبانه‌روزی استفاده نمی‌کند موظف است25  درصد از حقوق خود را به دانشگاه بپردازد و این مسئله سبب نارضایتی دانشجویان شده است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه فرهنگیان بندرعباس اظهار کرد: اما قانون متعهدان خدمت اجازه ای مبنی بر کسر درصدی یا مبلغ ثابت از حقوق دانشجویان بدون توجه به استفاده دانشجویان از امکانات خوابگاهی و شبانه روزی را نداده درصورتی که از دانشجویان کسر می شود.

وحید نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به کسورات و پرداختی های دانشجو معلمان به دانشگاه فرهنگیان پرداخت و بیان کرد: طبق مصوبه مجلس در سال99 ، 571 میلیارد تومان بودجه در اختیار دانشگاه قرار گرفته اما در همین سال مبلغ کل کسورات دانشجویان حدود500 میلیارد تومان است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ایجاد شفافیت مالی و همچنین پرداخت هزینه مطابق با استفاده از خدمات و به نرخ مصوب وزارت علوم و عودت وجوه کسر شده ایام کرونایی از جمله مطالبات دانشجویان است.

بودجه حقوق دانشجو دستگاه های اجرایی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر