کد خبر: 1021324 A

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان مطرح کرد:

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،استفاده از نیروهای توانمند بومی را از اولویت‌های مدیریت این منطقه دانست و گفت: در استان هرمزگان چندین منطقه ویژه فعال است که منطقه ویژه پارسیان دارای پتانسیل و ظرفیت های بسیاری نسبت به دیگر مناطق ویژه این استان است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، سید علی اصغر علامه در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد:با برنامه ریزی های انجام شده تلاش خواهیم کرد که این منطقه را به جایگاه واقعی اش برسانیم.

وی با بیان اینکه حدود ده سال از عمر منطقه ویژه پارسیان می گذرد،تصریح کرد: در حوزه تولید کار مثبتی انجام نشده اما در حوزه صادرات در شرایط تحریم در طول 2ماه گذشته 150 هزار تن کالای غیرنفتی صادر شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه سرمایه گذاری‌های خوبی انجام شده،اضافه کرد: در دهه فجر 8 پروژه سرمایه گذاری آغاز خواهد شد که می توان به صنایع فولاد، سیمان و پتروشیمی اشاره کرد.

به گفته وی آب شیرین کن منطقه ویژه نیز در دهه فجر راه اندازی می شود.

علامه عنوان کرد: از همه کسانی که ایده و طرح برای سرمایه گذاری در این منطقه ویژه دارند، حمایت می کنیم و با دراختیار گذاشتن زمین، سرمایه گذاران را در راستای کارآفرینی کمک می کنیم.

وی ادامه داد: دهه فجر امسال سرآغاز حرکت تولید در این منطقه خواهد بود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد: باشتاب پیش بینی شده در اجرای طرح امیدواریم که طرح های پتروشیمی و دیگر طرح هایی که در دهه فجر آغاز می شود تا بهارسال آینده به بهره برداری برسد.

وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، طرفیت خوب منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، تعداد پروژه ها در سال آینده به بیش از 14 پروژه خواهد رسید.

علامه با اشاره به اینکه با رفع مشکل برق و گاز در این منطقه، سرمایه گذاری سرعت خواهد گرفت، افزود: با رفع این مشکلات برای بیش از 5 هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و بیکاری از غرب استان هرمزگان برطرف خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان همچنین بیان کرد: ما علاقمند به ایجاد اشتغال و مشارکت مردم در طرح های سرمایه گذاری در این منطقه هستیم.

وی از بندر منطقه ویژه پارسیان به عنوان یکی از طرح های بسیار مهم یاد کرد و افزود: 17 پست اسکله توسط قرارگاه خاتم الانبیاء ساخته می شود.این بندر تنها بندری است که توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است.

علامه خاطرنشان کرد: 3 پست اسکله پیشرفت فیزیکی 60 درصدی دارند و هم اکنون احداث اسکله شماره 5 آغاز شده است.

انرژی بیکاری زمین هرمزگان منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر