کد خبر: 951566 A

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت پاسارگاد با حضور ۹۲.۸ درصدی سهامداران برگزار و ضمن تصویب صورت های مالی، مقرر شد ۴۰۰ ریال سود برای هر سهم توزیع شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نفت پاسارگاد ، مجمع سالانه این شرکت روز شنبه مورخ 11 مرداد ماه در محل دفتر مرکزی این شرکت و با رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی با موفقیت برگزار شد.

در ابتدای مجمع حسین نیکخواه، مدیرعامل نفت پاسارگاد گزارش هیات مدیره را ارائه داد که رضایت سهامداران را در پی داشت.

مدیرعامل نفت پاسارگاد درخصوص گزارش عملکرد سال مالی منتهی به اسفند 98 گفت: 570 میلیارد تومان از مالیات را کاهش دادیم و میزان مالیات به 250 میلیارد تومان رسیده است. وضعیت مطالبات سنواتی 662 میلیارد تومان بود که اکنون به 49 میلیارد تومان رسیده و عمده مطالبات جاری است. تکمیل دو مخزن 3 هزار تنی در بندر عباس، مخزن 5 هزار تنی اراک و مخزن 5000 تنی تهران عملیاتی شد.

وی افزود: کاهش شدید بودجه عمرانی و قیر تهاتری منجر شده تا بازار داخلی تحت الشعاع قرار گیرد. البته با توجه به وجود 6 کارخانه در نقاط مختلف، ظرفیت های خوبی ایجاد شده است. با توجه به کاهش تقاضا در بازار داخل در تلاشیم تا روند صادرات را بهبود و بازارهای صادراتی را توسعه دهیم.

نیکخواه در خصوص برنامه های آتی شرکت به سهامداران گفت: پیگیری حقوقی دریافت خوراک به میزان تعهد شده در زمان واگذاری شرکت در دست اقدام است.برنامه ریزی برای افزایش صادرات و ایجاد 5 هاب صادراتی را دنبال می کنیم و در نظر داریم تا زیر ساخت های لازم برای توسعه صادرات را ایجاد کنیم. حداکثر کردن سهم فروش از بازارداخلی و قیر تهاتری با توجه به برنامه عرضه یک میلیون تن قیر تهاتری در بازار داخلی از برنامه ها است. هماهنگی های اولیه تامین اسکله اختصاصی در بندر امام هم انجام شده است . اجاره کشتی های فله بر، توسعه مخازن آبادان و تعیین تکلیف راه اندازی این مخازن نیز در دستور کار قرار دارد.

نیکخواه درباره عملکرد مالی شرکت هم توضیح داد: درآمد های عملیاتی از 2.1 به 3.8 هزار میلیارد تومان افزایش داشته و سود عملیاتی از 100 به 240 میلیارد تومان افزایش داشته است. همچنین سود خالص پس از کسر مالیات از 86 به 250 میلیارد تومان افزایش داشته است. نفت پاسارگاد به ازای هر سهم موفق به تحقق 63 تومان سود شد که در سال گذشته این میزان 25 تومان بود.

وی درباره عملکرد تولیدی عنوان کرد: میزان تولید مجموعه در سال مالی 97 بالغ بر 1.1 میلیون تن بوده که به 1.3 میلیون تن افزایش داشت. مقدار فروش داخلی در این دوره 410 هزار تن که در سال مالی ماقبل این میزان 520 هزار تن بوده است. در حوزه صادرات نیز موفق به ثبت 887 هزار تن صادرات شدیم که این میزان در سال مالی ماقبل 580 هزار تن بوده است.

نیکخواه درباره برنامه افزایش سرمایه نیز گفت: فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه در دستور کار نیست و اگر برنامه ای باشد از سوی هیات مدیره اطلاع رسانی می شود.

در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و مقرر شد بنا به پیشنهاد هیات مدیره از 950 ریال سود محقق شده، 400 ریال سود نقدی برای هر سهم معادل 42 درصد توزیع شود.

شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگترین تولیدکننده انواع قیر در خاورمیانه با نماد "شپاس" در بازار بورس اوراق بهادار شناخته می‌شود.

خوراک روابط عمومی و امور بین الملل سرمایه نفت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر