کد خبر: 945249 A

دپارتمان تحقیقات و توسعه بازار گروه صنعتی سدید؛

تصمیم شورای عالی سیاستگذاری حزب کمونیست چین به منظور تجمیع و تقویت زیرساخت‌های خطوط لوله این کشور منجر به تاسیس شرکت شبکه خط لوله نفت و گاز چین(PipeChina) شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، این شرکت جدید بخشی از تلاش های این کشور به منظور افزایش  تمرکز شرکتهای نفتی  بر اکتشاف و تولید به شمار می‌آید. تجمیع  زیرساخت های خط لوله چین در یک شرکت و ایجاد امکان  دسترسی به این زیرساخت ها برای تولید کنندگان خارجی و خصوصی،  به شرکت های دولتی نفت و گاز کمک می کند در شرایطی  که چین قصد دارد تولید داخلی خود را افزایش دهد ، فعالیت های خود را در بخش  اکتشافات متمرکز کنند.

شرکت PipeChina مالک شبکه خط لوله ای خواهد بود که پیش بینی می شود تا سال 2025، 80 درصد توسعه یافته و به 240 هزار کیلومتر برسد.

بر این اساس  شرکت هولدینگ Sinopec Kantons در بیانیه خود به بورس هنگ کنگ اظهار کرد: قراردادی به ارزش 457 میلیون دلار (3.2 میلیارد یوان) انجام شده است و پیش بینی می شود تا 30 سپتامبر سال 2020 به پایان برسد. بر اساس این  قرارداد  PipeChina صد درصد کسب و کار انتقال گاز طبیعی Sinopec Kantons و دارایی اصلی آن خط لوله Yulin-Jinan به طول 900 کیلومتر را خریداری می کند.

بر اساس اظهارات تحلیلگران، PipeChina خط لوله Yulin-Jinan را به میزان 43 درصد بیش از ارزش خالص دارایی خریداری می کند که نشانه خوبی مبنی بر خرید سایر دارایی ها با پرمیوم مثبت بشمار می رود .

منبع: pipeline technology journal

ترجمه و تدوین: دپارتمان تحقیقات و توسعه بازار گروه صنعتی سدید

چین کسب و کار کمونیست نفت و گاز یوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر