کد خبر: 943281 A

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت بهران عنوان شد:

امروز سه شنبه 31 تیرماه 99 مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نفت بهران در محل دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد و با تصویب صورت های مالی شرکت، مبلغ 8700 میلیارد ریال سود خالص شرکت به ثبت رسید.

در این مراسم مهندس اسعد عزیزی مدیرعامل شرکت نفت بهران، ضمن اشاره به اثرات کاهشی رشد منفی اقتصادی کشور در سالهای 97 و 98، کاهش فعالیت واحد های صنعتی و تولیدی، افزایش قیمت بنزین در چهار ماه پایانی سال و شیوع ویروس کرونا که به کاهش تردد ها انجامید، اظهار داشت به رغم دشواری شرایط، شرکت نفت بهران توانست با رشد 3 درصدی در میزان تولید، رشد 6 درصدی در فروش روانکارهای خودرویی، رشد 1 درصدی در بخش روانکارهای صنعتی  و رشد 4 درصدی در کل فروش داخلی، سال 98 را به پایان برساند و سهم خود به عنوان رهبر بازار روانکار کشور را افزایش دهد. وی با اشاره به کسب سود خالص 8700 میلیارد ریالی برای بهران در سال 98 پیشنهاد اختصاص 1400 میلیارد ریال از آن به منظور افزایش سرمایه را به مجمع ارایه نمود.

پس از استماع گزارش فعالیت هیئت مدیره، مهندس جواد اوجی مدیر عامل شرکت انرژی گستر سینا در سخنانی ضمن قدردانی از تلاشهای مجموعه بزرگ بهران اظهار داشت، شرکت نفت بهران در سال گذشته با توسعه سبد محصولات خود و عرضه آخرین سطح کیفی روغنهای موتور، انواع روغن های ترانس و روغن هواپیماهای سبک، توانسته است سال بی نظیری را رقم بزند و ابراز امیدواری نمود که حجم فروش این شرکت در سال 99 به 500 میلیون لیتر برسد. رئیس مجمع در ادامه ضمن تاکید بر سهم 42 درصدی بهران در بازار روانکار کشور خواستار ثبیت و رشد سهم این شرکت در بازار در سال جاری شد.

پس از ارایه گزارش حسابرس به مجمع عمومی صاحبان سهام و در پاسخ به پرسش های رسیده در مورد افزایش سهام، مهندس عزیزی اظهار داشت که اقدامات کارشناسی در زمینه تجدید ارزیابی زمین های متعلق به شرکت انجام شده است و به محض نهایی شدن گزارش به سهامداران محترم ارایه خواهد شد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد نیروگاه قم اظهار داشت که سهام نیروگاه قم تا پایان شهریورماه به بورس عرضه خواهد شد و با توجه به عرضه سهام به صورت مشترک توسط کلیه سهامداران، تعییری در ترکیب مدیریتی این شرکت حاصل نخواهد شد.

در پایان این مجمع با نظر مجمع  7030 میلیارد ریال از سود حاصله بین سهامداران تقسیم شد و سود متعلق به هر سهم معادل 2700 ریال اعلام گردید. در ضمن با اختصاص 1400 میلیارد ریال به افزایش سرمایه از محل سود انباشته، موافقت گردید.

شایان ذکر است این مراسم به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا به صورت زنده از طریق سایت بهران برای سهامداران پخش شد و 392 نفر به صورت آنلاین شاهد این رویداد بودند.

 

  

 

 

رشد شاخص نفت ویروس مجمع عمومی عادی سالانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر