کد خبر: 832692 A

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: آب زاینده‌رود برای کشت بهنگام پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان از 22 تا 25 آبان ماه جاری رهاسازی خواهد شد.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "حسن ساسانی" با بیان اینکه برنامه‌ریزی توزیع و تاریخ دقیق رهاسازی به‌زودی اعلام خواهد شد، افزود: توزیع آب کشاورزی شبکه‌های غرب و شرق استان اصفهان در بازه زمانی 22 تا 25 آبان ماه و به مدت 18 روز انجام خواهد شد و مجموع حجم توزیع آب برای کشت پاییزه کشاورزان 120 میلیون متر مکعب از سد زاینده‌رود در نظر گرفته شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان تصریح کرد: میزان ذخیره کنونی سد زاینده رود 428 میلیون متر مکعب است، میزان حجم آب ورودی به این سد 13 و خروجی آن 24 متر مکعب بر ثانیه است.

وی افزود:  برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای خواهد بود که حجم مخزن سد زاینده‌رود در پایان سال آبی و پایان شهریور سال 99 از 450 میلیون متر مکعب کاهش پیدا نکند.

ساسانی یادآور شد: خوشبختانه با بارش‌های مناسب، از اسفند سال 97، آب در رودخانه زاینده‌رود به‌طور مداوم در جریان بوده و بعد از دوازدهم مهر 98 آب به تالاب بین‌المللی گاوخونی رسید.

استان اصفهان اصفهان کشاورزان کشت پاییزه منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر