کد خبر: 819264 A

قرارگاه اربعین وزارت نیرو در نقطه صفر مرزی خسروی با حضور مشاور وزیر و رئیس ستاد اربعین این وزارتخانه آغاز به‌کار کرد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "سیدیعقوب محمد مرادی" در این مراسم که مدیران عامل صنعت آب و برق استان کرمانشاه و تعدادی از مدیران شهرستان‌های قصرشیرین و خسروی حضور داشتند، گفت: این قرارگاه با هدف تامین آب برای زوار اربعین و توزیع آب بسته بندی به زائران، توسط شرکت‌های تابعه وزارت نیرو در استان کرمانشاه آماده‌سازی شده و به صورت شبانه‌روزی تا پایان مراسم اربعین آماده ارائه خدمات صنعت آب و برق به زائران اربعین حسینی است.

رییس ستاد اربعین وزارت نیرو از آمادگی کامل دستگاه‌ها و ادارت زیر مجموعه وزارت نیرو در مرز خسروی خبر داد و افزود: با افتتاح رسمی این قرارگاه تمامی خدمات صنعت آب و برق به زوار اربعین حسینی در این مجموعه ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خدمت به زائران امام حسین(ع) امر مقدسی است و مجموعه وزارت نیرو بر خود می‌بالد که افتخار ارائه خدمات به این زائران را دارد.

علیرضا تخت شاهی، رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه و نماینده ستاد اربعین وزارت نیرو در استان نیز تأمین آب موکب‌ها و قرارگاه اربعین، انجام آزمایش‌های مستمر کنترل کمی و کیفی با استقرار آزمایشگاه‌های سیار مجهز، آبرسانی ثابت و سیار و توزیع آب‌های بسته بندی شده در مسیر حرکت زوار اباعبدالله حسین(ع) را از جمله خدمات شرکت‌های آب و فاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه‌ای استان کرمانشاه عنوان کرد.

وی افزود: در بخش تأمین برق نیز با همت شرکت‌های برق منطقه‌ای، توزیع برق و نیروگاه روشنایی و برق‌رسانی به 150 هکتار پارکینگ در مرز خسروی، ایجاد روشنایی معابر و بلواری به طول 20 کیلومتر، برق‌رسانی به موکب‌های مسیر زوار و احداث فیدر‌های جدید 20 کیلوولت انجام شده است و با تمهیدات و اقدامات این شرکت‌ها مشکلی در تأمین روشنایی و برق مورد نیاز وجود نخواهد داشت.

به گفته وی یک میلیون بطری آب معدنی ذخیره سازی شده تا در ایام حرکت زائران در میان زوار کربلا توزیع شود.

آب و فاضلاب برق روشنایی وزارت نیرو وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر