کد خبر: 816823 A

وزیر نیرو در ادامه سفر به ارمنستان با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های این کشور پیرامون تعاملات اقتصادی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به‌ گزارش ایلنا و به نقل از  وزارت نیرو،  "رضا اردکانیان" در دیدار با "سورن پاپیکیان"، ضمن اشاره به مسئولیت وزارت نیرو در کمیسیون‌های مشترک روسیه، ارمنستان، تاجیکستان و افغانستان، خواستار طرح موضوعات مرتبط در کمسیون‌مشترک شد.

اردکانیان همچنین با اشاره به سرعت گرفتن پروژه خط سوم انتقال برق بین دو کشور، بر رفع مشکل معارضین و مجوز زیست محیطی این پروژه از سوی طرف ارمنی تاکید کرد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری نشست نیروگاه مغری در تهران، از وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان برای حضور در این نشست دعوت کرد.

در ادامه، سورن پاپیکیان، با اشاره به اینکه داشتن همسایه بزرگ و باثباتی چون ایران باعث افتخار ماست،برنامه‌های فی‌مابین دو کشور را برای امنیت انرژی ارمنستان بسیار مهم توصیف کرد و گفت: با توجه به سطح بالای روابط سیاسی دو کشور، آماده‌ایم تا سطح روابط اقتصادی را نیز ارتقا دهیم.

وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان در ادامه خواستار مشارکت ایران در ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در این کشور شد.

در پایان، طرف ایرانی ضمن استقبال از پیشنهاد مشارکت ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در ارمنستان، از هیئت ارمنی برای بازدید از خط تولید توربین‌های بادی در ایران و برگزاری جلسه در مورد نیروگاه مورد اشاره همزمان با نمایشگاه برق دعوت به‌عمل آورد.

ارمنستان افغانستان ایران نیروگاه بادی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر