کد خبر: 805323 A

در مراسمی که با حضور معاون هماهنگی انتقال توانیر که در شهرک صنعتی پرند برگزار شده بود، دستاوردهای فنی و تخصصی ایران در زمینه ساخت و تعمیرات انواع ترانسفورماتورهای توزیع وقدرت به نمایش درآمد.

به گزارش ایلنا، دراین مراسم که به منظور رونمایی از دویستمین ترانس بازسازی شده در یکی از شرکت های زیرمجموعه سندیکای برق (الوند توان انرژی)برگزار شده بود مهندس سید زمان حسینی معاون هماهنگی انتقال توانیر از توان بالای شرکت های فنی و مهندسی ایران جهت حضور در بازارهای صادراتی سخن گفت و از حمایت توانیر از شرکت های خدمات فنی و مهندسی خبرداد.

در این مراسم آرش آقایی فر عضو سندیکای برق نیز از دستیابی ایران به فناوری تولید و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت  برق خبرداد و گفت: هم اکنون متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را در خاورمیانه می زنند.

آقایی فر با بیان این که در زمینه ساخت و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای شبکه برق فاصله ای با رقبای بین المللی خود نداریم، تصریح کرد: اکنون می توان به جرئت اعلام کرد که جزو کشورهای رده اول در زمینه فناوری های مرتبط با ترانسفورماتورهای قدرت در دنیا هستیم .

وی همچنین با اشاره به این که متخصصان ایرانی به فناوری تعمیرات ترانسفورماتورهای هایتک شبکه برق دست یافته اند، خاطرنشان کرد: دیگر زمان حضور متخصصان خارجی برای انجام تعمیرات ترانس های برق در ایران گذشته است وجوانان ایرانی توانسته اند حتی در برخی موارد از رقبای خارجی خود نیز در منطقه پیشی بگیرند.

وی گفت: خوشبختانه قطعه سازان  درصنعت ترانسفورماتورهم توانسته اند در این خصوص به خودکفایی برسند، اظهارداشت: اکنون در منطقه خاورمیانه در رده نخست قرار داریم.

آقایی فر هزینه پایین تعمیرات انواع ترانس و الکتروموتورهای صنعتی را از جمله نقاط قوت صنعت ترانس ایران برشمرد و گفت: در حال حاضر تعمیرات ترانس در ایران با  یک سوم  هزینه نسبت به سایر رقبای منطقه ای انجام می شود .

وی ارائه گارانتی (تضمین و  استفاده از قطعات با کیفیت در تعمیر ترانس های برق را نیز به عنوان دیگر نقطه قوت شرکت های داخلی برشمرد و تاکید کرد: همه این موارد باعث شده تا ایران از پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به هاب تعمیرات ترانسفورماتور و انواع الکتروموتورها در منطقه  خاورمیانه برخوردار باشد.

این عضو سندیکای صنعت برق همچنین با اشاره به این که هم اکنون در حدود 10 شرکت معتبر در زمینه تعمیرات ترانس در داخل کشور فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: نقطه ضعف این صنعت نداشتن تجربه کافی در زمینه بازاریابی بین المللی و مشکلات گمرکی وبانکی است که با رفع این مشکلات می توان با گرفتن سفارش تعمیرات ترانس از کشورهای دیگر، نسبت به ارز آوری بدون فروش مواد خام یا محصول برای کشور اقدام کرد.

ایران برق خاورمیانه درآمد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر