کد خبر: 785873 A

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جنوب این استان از شناسایی 35 واحد تولیدکننده ارز دیجیتال در شهرستان ری خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "داود رحیمی" در جمع خبرنگاران گفت: از این تعداد چهار واحد در شهرستان ری، یک واحد در خاوران و 30 واحد در کهریزک مشغول به فعالیت بودند که پس از شناسایی و تغییر تعرفه‌های آنها از کشاورزی و صنعتی به تعرفه تجاری، در نهایت مبلغ 17 میلیارد و 493 میلیون و 619 هزار ریال مابه‌التفاوت بهای برق مصرفی از واحدهای مذکور دریافت شد.

سرپرست منطقه برق شهرستان ری، تعداد مشترکان این شهرستان را حدود 322 هزار مشترک اعلام کرد و گفت: بیش از 20 درصد فروش انرژی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران مربوط به شهرستان ری است و میانگین تلفات انرژی برق این شهرستان 8.57 درصد است که 6.29 درصد از میانگین تلفات مناطق تحت پوشش آن شرکت پایین‌تر است.

وی تصریح کرد: در راستای کاهش تلفات، کاهش خاموشی‌ها، انرژی توزیع نشده و کاهش آمار سرقت از شبکه‌های تحت پوشش این منطقه، در سال گذشته هفت طرح جهادی در شهرستان ری با  هزینه‌ای بالغ بر 14 میلیارد ریال برگزار و نسبت به تعویض شبکه فرسوده سیمی و جایگزینی کابل‌های خودنگهدار اقدام شد.

رحیمی با اشاره به فعالیت‌های گسترده فرهنگی و فنی مدیریت مصرف برق در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران جهت عبور موفق از دوره اوج مصرف برق در تابستان سال جاری گفت: سهمیه ابلاغی از سوی شرکت توانیر به شرکت توزیع نیروی برق استان تهران جهت کاهش اوج مصرف 477 مگاوات است که از این میزان نزدیک به 104 مگاوات مربوط به شهرستان ری است.

وی افزود: استفاده از مولدهای خودتأمین  مؤسسات دولتی، کشاورزان و صنایع در ساعات اوج مصرف، تعویض 12هزار و 224 لامپ پرمصرف و جایگزینی لامپ‌های ال ای دی و سرویس 208 کولر آبی در ادارات این شهرستان از دیگر طرح‌های انجام شده جهت کاهش مصرف انرژی برق در دوره اوج مصرف بوده است.

معاون شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جنوب این استان با اشاره به مصوبه هیئت دولت مبنی بر الزام تأمین 20 درصد از برق مصرفی ساختمان‌های مؤسسات، دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی از انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: منطقه برق ری در این زمینه پیشتاز بوده و هم اکنون یک نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در این منطقه احداث شده است.

وی تعداد نیروگاه‌های تجدیدپذیر در شهرستان ری را هفت نیروگاه اعلام کرد و افزود: از این تعداد، دو نیروگاه در کهریزک، چهار نیروگاه در ری و یک نیروگاه در خاوران است، علاوه بر اینکه نیروگاه خورشیدی تصفیه‌خانه جنوب تهران با 420 کیلووات تولید برق بزرگترین نیروگاه تجدیدپذیر در جنوب استان تهران محسوب می‌شود.

ارز استان تهران انرژی برق جنوب استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر