کد خبر: 780937 A

مدیر امور آب تهران بزرگ از رفع تصرف مساحتی به میزان 1060 مترمربع از بستر رودخانه‌های "دربند"، "جاجرود" و مسیل "گلدره" در منطقه دربند، ترقیان و بومهن از توابع شهرستان‌های تهران و پردیس خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان فنی، حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آب‌های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ، پس از انجام کارشناسی‌های لازم و اخذ دستور قضایی، با پشتیبانی یگان‌های انتظامی، مساحتی به میزان 1060 مترمربع از بستر مسیل گلدره بومهن، رودخانه‌های دربند و جاجرود در منطقه دربند و روستای ترقیان از توابع شهرستان های تهران و پردیس رفع تصرف شد.

وی ادامه داد: این عملیات شامل تخریب بنا، دیوارکشی، جمع آوری پل فلزی، کف سازی‌ها، آلاچیق و تجهیزات مربوط به رستوران واقع در دربند بوده است که در قالب سه فقره دستور قضایی آزادسازی شد.

نیکنام افزود: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه‌ها معامله ملکی انجام می‌دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را به‌عمل خواهد آورد.

قانون کارشناسی وزارت نیرو تهران رودخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر