کد خبر: 779956 A

لازم به ذکر است که مشترکان در این مناطق می توانند با کاهش حداقل 5 درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت سبز و پایدار قرار گیرند .

به گزارش ایلنا از توانیر،  نقشه مصرف امروز 10 تیر ماه نشان داد که  استان های سیستان و بلوچستان، گیلان، همدان، کردستان و منطقه غرب مازندران جزو مناطق پرمصرف کشور و در محدوده قرمز مصرفی قرار دارند.

رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برقشان به بیش از حد مجاز رسیده است.

از این رو ضروریست ساکنین این نواحی با کاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفی خود شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخشها امکان پذیر نمایند.

در این نقشه رنگ زرد، نشان دهنده مناطقی است که مصرف برق آنها روبه افزایش است.

هم اکنون خراسان رضوی شمال کرمان،  بوشهر، خوزستان ایلام، کرمانشاه و زنجان در محدوده زرد قرار دارند.

لازم به ذکر است که مشترکان در این مناطق  می توانند با کاهش حداقل 5 درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت  سبز و پایدار قرار گیرند .

نقاط سبز در نقشه استان هایی را با مصرف متعادل و عادی نشان می دهد و بیانگر آن است که مشترکان در این مناطق با صنعت برق همکاری بیشتری دارند.

برپایه این گزارش، مشترکان می توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت 12 تا 16 تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده ، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه 24 تنظیم کنند.

همچنین مشترکان با عدم استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو،جارو برقی،ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت های مذکور و یا انتقال آن به ساعت های پایانی شب یا اوائل صبح، می توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.

10 TIR

برق خراسان رضوی سیستان و بلوچستان صنعت ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر