کد خبر: 779847 A

ازابتدای سال ۹۸ تا کنون بیش از ۱۱۷ هزار تن محصولات تولیدی مجتمع پتروشیمی امیر کبیر در بازارهای خارجی و داخلی بفروش رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد قابل ملا حظه ۵ برابری برخوردار بوده است .

به گزارش ایلنا، در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۱۷ هزار تن محصولات تولیدی پتروشیمی امیر کبیر شامل، پلی اتیلن سبک، سنگین وسبک خطی، واکس و بنزین پیرولیز در بازارهای داخلی وخارجی به فروش رسیده که از این میزان۳۸ درصد  به فروش در بازارهای خارجی و۶۲ درصد به فروش  در بازارهای داخلی اختصاص دارد. بنا بر اعلام  روابط عمومی این مجتمع  وزن محصولات فروش رفته‌ در بازارهای خارجی و داخلی به ترتیب ۴۴ و۷۳ هزار  تن بوده است  که بیشترین میزان فروش محصول در بازارهای داخلی به پلی اتیلن سبک خطی به میزان بیش از  ۳۵ هزار تن و بیشترین میزان فروش محصول در بازارهای جهانی به پلی اتیلن سبک با وزن ۲۸ هزار تن اختصاص دارد ،میزان رشد فروش محصولات این مجتمع در بازارهای خارجی نسبت به سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ پنج برابر شده است که نشان از  رونق تولید در این مجتمع میباشد .

 در حال حاضر این مجتمع ۱۵ درصد از فروش پلی اتیلن سبک ،۶۰ درصد از فروش پلی اتیلن سبک خطی و ۴۶ درصد ازفروش پلی اتیلن سنگین گرید لوله را در بورس کالا (بازار داخلی) به خود اختصاص داده است . موارد مصرف محصولات مختلف  این مجتمع شامل تولید ظروف پلاستیکی خانگی، تولید انواع رزین صنعتی، لوله های پلی اتیلن ،تولید انواع واکس ، انواع مختلف کیسه های بسته بندی  و فیلم‌های کشاورزی است .

 گفتنی است ۱۸ کشور جهان از جمله چین، هند، عمان، عراق و ترکیه مهمترین بازارهای هدف محصولات تولیدی این مجتمع محسوب می‌شوند که به دلیل کیفیت بسیار بالای این محصولات کاملا ایرانی نه تنها تحریم‌ها تاکنون نتوانسته هیچگونه تاثیری بر میزان فروش آنها داشته باشد که افزایش فروش محصولات را نیز در پی داشته است .در حال حاضر کشورهای چین با خرید ۱۹۸۰۰ تن پلی اتیلن سبک، ۳۹۶۰ تن پلی اتیلن سبک خطی و عراق با خرید ۶۰۰ تن پلی اتیلن سنگین بزرگترین خریداران محصولات پتروشیمی امیر کبیر محسوب میشوند.

 

پتروشیمی چین رشد روابط عمومی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر