کد خبر: 779439 A

کارشناس ارشد مدیریت مصرف برق توانیرگفت: پایش نقشه برق کشور نشان دهنده افزایش مصر ف برق است.

به گزارش ایلنا از توانیر، شقایق یوسفی خاطرنشان کرد: امروز استان های سمنان، خراسان جنوبی، یزد، مناطق جنوبی استان کرمان، هرمزگان ، بوشهر، ایلام، البرز، زنجان، اردبیل، اذربایجان غربی و کردستان و کلانشهرهای مشهد و اهواز  در منطقه زرد قرار دارند .

به گفته یوسفی در این نقشه که ساعتی پیش بروز شده است،  رنگ زرد نشان دهنده  مناطقی است که مصرف برق آنها روبه افزایش است  و مشترکان در این مناطق  می توانند با کاهش حداقل 5 درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت  سبز و پایدار قرار گیرند ..

یوسفی اضافه کرد: نقشه مصرف امروز نشانگر آن است که  مناطق غرب مازندران، استان تهران، کلانشهر تهران، خوزستان و سیستان و بلوچستان امروز در منطقه قرمز مصرف قرار دارند .

به گفته یوسفی، رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برقشان به بیش از حد مجاز رسیده است ،از این رو ضروریست ساکنین این نواحی با کاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفی خود شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخشها امکان پذیر کنند.

کارشناس ارشد مصرف برق توانیر اضافه کرد: نقاط سبز در نقشه استان هایی را با مصرف متعادل و عادی نشان می دهد و بیانگر آن است که مشترکان در این مناطق با صنعت برق همکاری بیشتری دارند.

برپایه این گزارش، مشترکان می توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت 12 تا 16 تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده ، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه 24 تنظیم کنند.

همچنین مشترکان با عدم استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو،جارو برقی،ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت های مذکور و یا انتقال آن به ساعت های پایانی شب یا اوائل صبح، می توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.

برق سیستان و بلوچستان صنعت مصر اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر