کد خبر: 775531 A

در پی افزایش قابل توجه دما در نقاط مختلف کشور و استفاده هرچه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی، پیک مصرف در روزهای پایانی خردادماه امسال از مرز ۵۴ هزار مگاوات عبور کرد.

به گزارش ایلنا، به نقل از وزارت نیرو، در حالی که حداکثر پیک خردادماه سال گذشته کشور ۵۰ هزار و ۷۱۴ مگاوات بوده است ولی افزایش محسوس دمای هوا موجب شده است تا اوج مصرف روز گذشته کشور در ساعت ۱۴:۱۰ دقیقه به ۵۴ هزار و ۸۸ مگاوات برسد که که این رقم در مقایسه با اوج مصرف مدت مشابه سال گذشته، حدود چهار هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است.

روز گذشته تمامی مبادلات برق کشور در زمان پیک حدود یک هزار و ۶۲۲ مگاوات بوده است که از این میزان یک هزار و ۳۱۳ مگاوات مربوط به صادرات و ۳۰۹ مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همچنین در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه‌ها به دو هزار و ۳۷۴ مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و ۲۳۶ مگاوات رسیده بود.

توان قابل تأمین امسال حدود ۵۹ هزار مگاوات است و براساس پیش‌بینی‌های اولیه اوج مصرف برق تابستان به ۶۲ هزار مگاوات نیز خواهد رسید که صنعت برق درصدد است با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مردم بتواند با همان توان قابل تأمین، پیک امسال را بدون خاموشی سپری کند.

 

برق صنعت واردات وزارت نیرو مصرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر