کد خبر: 775446 A

در پی افزایش قابل توجه دما در نقاط مختلف کشور و استفاده هرچه بیشتر از سیستم‌های سرمایشی، پیک مصرف در روزهای پایانی خردادماه امسال از مرز 54 هزار مگاوات عبور کرد.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، در حالی که حداکثر پیک خردادماه سال گذشته کشور 50 هزار و 714 مگاوات بوده است ولی افزایش محسوس دمای هوا موجب شده است تا اوج مصرف روز گذشته کشور در ساعت 14:10 دقیقه به 54 هزار و 88 مگاوات برسد که که این رقم در مقایسه با اوج مصرف مدت مشابه سال گذشته، حدود چهار هزار مگاوات افزایش پیدا کرده است.

روز گذشته تمامی مبادلات برق کشور در زمان پیک حدود یک هزار و 622 مگاوات بوده است که از این میزان یک هزار و 313 مگاوات مربوط به صادرات و 309 مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همچنین در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه‌ها به دو هزار و 374 مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و 236 مگاوات رسیده بود.

توان قابل تامین امسال حدود 59 هزار مگاوات است و براساس پیش‌بینی‌های اولیه اوج مصرف برق تابستان به 62 هزار مگاوات نیز خواهد رسید که صنعت برق درصدد است با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همکاری مردم بتواند با همان توان قابل تامین، پیک امسال را بدون خاموشی سپری کند.

برق صنعت واردات وزارت نیرو مگاوات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر