کد خبر: 767087 A

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی وزارت نیرو، با اعلام برنامه‌های رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی گفت: این رویداد برای اولین بار در کشور همزمان با هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در روزهای سوم تا پنجم تیرماه جاری برگزار می‌شود.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "بنفشه زهرایی" با اشاره به اینکه شعار رویداد متناسب با شعار سال، "رونق کسب و کارهای سازگار با کم‌آبی" انتخاب شده است، افزود: این رویداد که با همکاری دستگاه‌های عضو کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی به‌ویژه، وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن، تجارت و سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود، فرصت مناسبی برای شرکت‌های خصوصی، سازمان‌های مردم نهاد، شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه‌های غیردولتی و دولتی است تا طرح‌های اجرا شده در اقصی نقاط کشور را که منجر به صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش تلفات آب، بازچرخانی آب و یا کاهش آلودگی آب شده است را در سطح ملی معرفی نمایند.

وی ادامه داد: نمایشگاه تخصصی این رویداد با محوریت معرفی توانمندی‌های بخش خصوصی، از دوم تا پنجم تیرماه آغاز به‌کار کرده و می‌تواند زمینه رونق فعالیت‌ شرکت‌ها را در تقویت برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی استان‌ها فراهم کند.

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی وزارت نیرو تصریح کرد: برای شرکت‌هایی که امکان حضور فیزیکی در نمایشگاه را نداشته باشند، نمایشگاه مجازی در تارنمای رویداد به آدرس waterhouse.ir/wsa به شکل دائمی تدارک دیده شده است.

زهرایی، مهم‌ترین دستاورد این رویداد را تهیه فهرستی از مشخصات طرح‌های اجرا شده در حوزه‌های صنعت، معدن، انرژی، کشاورزی، دامپروری، شیلات، منابع طبیعی و آبخیزداری، شرب و فضای سبز و شرکت‌های ارائه کننده خدمات مشاوره و پیمانکاری این طرح‌ها دانست و افزود: این فهرست در سطح ملی منتشر خواهد شد و در اختیار تمامی دستگاه‌های عضو کارگروه‌های استانی سازگاری با کم‌آبی در 31 استان کشور قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه آخرین مهلت معرفی طرح‌ها در این رویداد، 17 خردادماه تعیین شده است، خاطرنشان کرد: شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تمایل دارند طرح خود را به‌صورت شفاهی در نشست‌های رویداد معرفی نمایند و یا علاقه‌مند به درج جزئیات بیشتر طرح خود در کاتالوگ طرح‌های سازگاری با کم‌آبی هستند، می‌بایست تا 17 خردادماه نسبت به تکمیل فایل مشخصات طرح در آدرس waterhouse.ir/wsa/guide و برای معرفی خلاصه‌تر طرح‌ها، تا قبل از 17 خردادماه، فرم مشخصات طرح را در waterhouse.ir/state بارگذاری کنند.

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی وزارت نیرو افزود: پس از داوری طرح‌ها، از طرح‌های برگزیده و همچنین تلاشگران عرصه‌های سازگاری با کم‌آبی با حضور وزرا و روسای سازمان‌های عضو کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی تجلیل خواهد شد.

انرژی بخش خصوصی صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی و آبخیزداری وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر