کد خبر: 765373 A

مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی آبفای استان تهران خبر داد:

مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی آبفای استان تهران از 423 میلیارد ریال اعتبار طرح‌های مطالعاتی آب و فاضلاب در این شرکت خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "سیامک توانا" افزود: در حال‌حاضر تمامی شهرها و مراکز جمعیتی استان تهران دارای مطالعات مرحله اول است که با توجه به توسعه مستمر شهری به‌طور مداوم به‌روز می‌شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به پیچیدگی خدمات‌رسانی در شهرهای پرجمعیت، انجام مطالعات مرحله دوم آب و فاضلاب با جدیت پیگیری می‌شود و در این زمینه مطالعات طرح جامع آب شهر تهران، نخستین بار پس از مطالعه مهندسین مشاور الکساندر گیپ در سال ۱۳۲۵ سال ۱۳۹۲ کلید خورد.

او ادامه داد: هم‌زمان با انجام این مطالعه تعدادی از پروژه‌های طرح جامع آب تهران شامل رینگ تهران، آبرسانی به شهر پرند و آبرسانی به شهر پردیس در حال اجراست.

به‌گفته توانا مطالعات طرح جامع فاضلاب شهر تهران نیز از دیگر طرح‌های مهم این دفتر است.

انجام مطالعات طرح جامع تأمین آب شرب و بهداشتی شهرها و مراکز جمعیتی استان تهران تا افق سال ۱۴۲۰ به‌منظور ایجاد ساختاری یکپارچه در سطح استان تهران با توجه به اهمیت موضوع برآورد جمعیت، پیش‌بینی توسعه جهات شهری، تعیین نیاز آبی، میزان منابع تأمین آب و برآورد میزان کسری منابع تأمین آب، مهم‌ترین طرح مطالعاتی آبفای استان تهران به شمار می‌آید.

آب و فاضلاب استان تهران شهر تهران وزارت نیرو آبفای استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر