کد خبر: 739199 A

مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی:

فازهای 20 و 21 در حالیکه از پالایشگاه های جدید پارس جنوبی هستند با توجه به برنامه ریزی مناسب در دوره راه اندازی شرایط مناسبی در زمینه زیست محیطی دارند.

به گزارش ایلنا، هادی چابوک، مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به شرایط مناسب فازهای 20 و 21 از نظر زیست محیطی گفت: رویکرد ما از ابتدای حضور در این پالایشگاه راه اندازی واحدهای تأثیرگذار در حوزه محیط زیست بود که در همین راستا برای مثال واحد تصفیه پساب پالایشگاه در اولویت قرار گرفت و در حال حاضر میزان COD پساب خروجی پالایشگاه از حد استاندارد قابل قبول نیز کمتر است.

وی با اشاره به پایین بودن میزان فلرینگ فازهای 20 و 21  از طراحی اظهار داشت: یکی از موارد مهم در جلوگیری از آلوده شدن تجهیزات و شرایط مناسب زیست محیطی فعلی پالایشگاه عدم راه استفاده از واحداحیای گلایکول در ابتدای راه اندازی بود.

وی افزود: با توجه به اینکه تولیدات اولیه چاه ها معمولا تولیدات بسیار آلوده همراه با یون های بسیار مخرب است. حدود 6 ماه راه اندازی این واحد را با تأخیر انداختیم تا کل آب ورودی با گاز از فرآیند خارج شود.

چابوک اضافه کرد: بعد از مدتی که مطمئن شدیم آب تولید چاه ها به کیفیت لازم رسیده واحد احیای گلایکول را راه اندازی کردیم و از ورود مواد آلوده به واحد احیای گلایکول جلوگیری کردیم. به گفته چابوک؛ در صورتی که میزان کلسیم زیاد و گلایکول آلوده شود، روی تجهیزات تأثیر منفی می گذارد و در آب خروجی نیز باعث افزایش میزان COD می شود.

پارس جنوبی زیست محیطی شاخص گاز برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر