کد خبر: 1054410 A

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: میزان بارندگی در استان بالاست، بنابراین آب‌های سطحی، تالاب‌ها و دریاچه تحت‌تاثیر فاضلاب قرار می‌گیرد و ضعف‌های زیادی وجود دارد.

سیدعلی آقازاده‌ دافساری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه ما در استان گیلان مشکل شبکه دفع بهداشتی فاضلاب داریم، اظهار داشت: با توجه به اینکه جمعیت استان متراکم است و  تفکیکی بین عمده مناطق جلگه بین روستاها و شهرها نمی‌توان قائل شد بنابراین باید به مسئله فاضلاب توجه و پشتیبانی شده و با حساسیت بیشتری پیگیری شود. 

وی با بیان اینکه تاکنون نسبت به توسعه شبکه دفع فاضلاب در سطح روستا و شهرهای استان غفلت شده افزود: توسعه مناطق مسکونی، تغییر کاربری و جمعیتی که در نقاط مختلف به عنوان مسافر و مقیم وجود دارد مشکلات مروبط به فاضلاب را افزایش داده است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: میزان بارندگی در استان بالاست، بنابراین آب‌های سطحی، تالاب‌ها و دریاچه تحت‌تاثیر فاضلاب قرار می‌گیرد، ضعف‌های زیادی وجود دارد. متاسفانه تاکنون نتوانستیم این مسئله را مدیریت کنیم و همچنان حساسیت لازم برای مدیریت فاضلاب در استان کمرنگ است. 

وی تاکید کرد: ما به جد موضوع را پیگیری می‌کنیم که نسبت به پروژه فاضلاب در استان که به دلیل ساحلی بودن استان مشکلات نسبه به سایر نقاط حادتر است اقدام عاجل صورت گیرد.

آقازاده‌ دافساری یادآور شد: کیفیت آب در شهرها و روستاهایی که دارای شبکه آب هستند، در سطح قابل قبولی است، اما همچنان برخی مناطق روستایی از آب شرب پایدار و با کیفیت برخوردار نیستند، قطعا در برنامه آبدار شدن هستند ما لازم است که تسریع شود. 

وی با اشاره به وضعیت بارندگی در سال آبی جاری در استان گفت: بارندگی امسال کمتر از سال گذشته و در ارتفاعات میزان بارش و ذخیره برفی بسیار کمتر بود، امسال باید تدابیر ویژه برای تامین آب بخصوص در بخش زراعی صورت گیرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که مشکلات مربوط به آب آسیب‌زا نشود، هر چند مشکلات ساختاری به لحاظ شبکه‌ها، منابع، آب‌بندان‌ها عدیده است و زهکش‌ها و کانال‌ها باید تجهیز شوند.

استان گیلان تغییر کاربری مشکلات استان فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر