کد خبر: 920440 A

مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و ذی‌حساب معارفه شدند؛

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: سفرهای استانی زیادی داشتیم و اتفاقات خوبی رقم خورد و به زودی به همراه معاونان این سفرها را برای پیگیری و بازدید از پروژه‌ها از سر می‌گیریم.

به‌ گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل و ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی و درآمد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که عصر روز شنبه 10 خرداد 99 در سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: «یکی از ویژگی‌های جلساتی که به شکل ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود بهره بردن از حضور مدیران کل استان‌هاست، امروز شاهد تودیع و معارفه دو مدیرکل مهم این وزارتخانه هستیم، اداره‌کل امور مالی و ذی‌حسابی که جای بسیار مهمی است و وظیفه پشتیبانی کردن را به عهده دارد، تأمین و توزیع منابع مالی و تعامل مستمر با دستگاه‌های نظارتی از وظایف مهم آن است.»

او افزود: «آقای علی کریمی در مدت حضور خود در این وزارتخانه تلاش‌های زیادی برای پیشبرد اهداف وزاتخانه انجام داد و عملکرد خوبی در این حوزه داشت، او باتجربه، مسلط به امور مالی و ذی‌حسابی و بسیار پرتلاش بود، همه مدیران نیز این موضوع را تأیید می‌کنند. او همه تلاش خود را برای پشتیبانی از مدیران انجام می‌داد.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: «با وجود اینکه دوره مدیریت اینجانب با محدودیت‌های مالی و بودجه‌ای دولت و تحریم‌ها روبه‌رو بود، اما تلاش و همکاری خوب او با معاون توسعه مدیریت موجب شد تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود. او جانباز انقلاب است و این ویژگی‌اش باعث شده تا شاهد تلاش‌های مضاعفش باشیم. همچنین مشاوره‌های خوبی برای من داشت، به‌طوری که بایدها و نبایدها را صادقانه و شفاف مطرح می‌کرد.»

او ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات علی کریمی، گفت: «آقای کریمی در این سال‌ها با حجم زیاد درخواست‌ها روبه‌رو بود و همیشه تلاش خود را انجام می‌داد تا روند خوبی در بودجه وزارتخانه طی شود. اخلاق امیدوارکننده او کمک کرد تا مشکلات حل شود، آقای کریمی با تمام بخش‌ها تعامل خوبی داشت.»

 مونسان درباره دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل افزود: «دفتر حوزه وزارتی بسیار اهمیت دارد، اگر حوزه وزارتی خوب عمل کند شاهد هماهنگی خوبی در سایر بخش‌ها خواهیم بود. این حوزه سه ویژگی مهم دارد باید موضوعات درون‌سازمانی و برون‌سازمانی را پوشش دهد، به این منظور باید مدیرکل اهل تدبیر و صبور باشد تا اهداف وزارتخانه را به سمت جلو پیش ببرد. خوشبختانه آقای قدرت ابراهیمی در این زمینه خوب عمل کرد و اهل تدبیر و صبور بود.»

او تصریح کرد: «امانت‌داری در این حوزه از موضوعات مهم است، آقای ابراهیمی این امانت‌داری را خوب انجام داد. موضوع بعدی صحت و دقت همراه با سرعت بوده که بسیار مهم است، حجم بالای مکاتبات در دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل انجام می‌شود، سه بخش مهم در وزارتخانه داریم که باید فوری اطلاعات از معاونت‌های مختلف دریافت، پایش و گزارش‌ها ارسال شود.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «در گذشته با سازمانی روبه‌رو بودیم که تغییرات مدیریتی زیادی داشت و این موضوع موجب شده بود تا یک سازمان نظام یافته برای دریافت اطلاعات نداشته باشیم. حجم کار در این حوزه زیاد و به شکل شبانه‌روزی است.»

او درباره ویژگی‌های دیگر مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل این وزارتخانه عنوان کرد: «این فرد باید قدرت تشخیص بالایی داشته باشد و در ارجاع نامه‌ها و درک موضوعات اقدام متناسبی انجام دهد. گزارش را به‌موقع برای دستگاه‌های مختلف ارسال کند. خوشبختانه با تلاش‌ آقای ابراهیمی وضعیت خوبی در این زمینه داشتیم.»

 مونسان افزود: «سفرهای استانی خوبی داشتیم و اتفاقات خوبی رقم خورد و یکی از وظایف مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل پیگیری سفرهای استانی است.»

او تصریح کرد: «به‌ناچار،  به‌واسطه قانون بازنشستگان مجبور شدیم تا نتوانیم در خدمت دو نفر از مدیران خوبمان باشیم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: «برای انتخاب مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل به افراد مختلفی فکر کردیم، چند نفر از مدیران استانی را مورد سنجش قرار دادیم و در نهایت آقای علیرضا ایزدی انتخاب شد، او با تجربه و پرتلاش بوده و سابقه طولانی در وزارتخانه دارد، با حوزه‌های مختلف نیز آشنا است. همچنین تعامل‌ خوبی با مدیران استانی برقرار می‌کند، خوش‌فکر و مدیر است، درون‌سازمانی بودن برای انتخاب این حوزه بسیار مهم است. امیدواریم تلاش‌های او به ارتقای بیشتر این بخش کمک کند. امسال سال مهمی است باید نتیجه تمام تلاش‌هایی که انجام شده را ببینیم و پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.»

مونسان: من به مدیریت زنان اعتقاد دارم

او گفت: «برای حوزه ذی‌حسابی و اداره‌کل امور مالی و درآمد گزینه‌های مختلفی مطرح بود که سرانجام خانم فرشته بالایی انتخاب شدند. من به مدیریت زنان اعتقاد دارم زیرا آن‌ها امروز جایگاه خوبی در عرصه‌های مدیریتی دارند. اعتقاد من این است هر مدیری که جایگزین مدیر قبلی می‌شود، بات توجه به وظایفی که بر عهده دارد باید چند گام جلوتر پیش برود، ان‌شاءالله مدیر جدید کارهای خوبی را انجام می‌دهد و گام‌های بیشتری برمی‌دارد، باید با سرعت مطلوب پشتیبانی از واحدهای اجرایی انجام شود.»

 مونسان افزود: «تا کنون چندین انتصاب از مدیران جوان داشتیم که خوشبختانه در حوزه وظایف خود خوب عمل کردند.»

ابراهیمی: صدور 4 هزار و 200 فقره نامه از سوی دکتر مونسان طی 32 ماه گذشته

قدرت ابراهیمی (مدیرکل سابق دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل )گفت: «این دفتر به‌عنوان ویترین وزارتخانه از جایگاه ویژه، حساس و پراهمیتی برخوردار است، همه ما در کشتی فرهنگی و اقتصادی نشسته‌ایم و هرکدام نقش و کارکردی داریم، در صورت تعلل در کارکردها توازن کشتی به هم می‌خورد.»

او افزود: «در ۳۲ ماه گذشته چهار هزار و ۲۰۰ فقره نامه از سوی وزیر صادر شد، همچنین ۳۱ هزار فقره نامه داشتیم که از این تعداد حدود پنج هزار فقره پس از دستور وزیر ابلاغ شد و مابقی نیز از سوی اداره‌های کل به حوزه‌های ذی‌ربط ارجاع داده شد، حدود هفت هزار فقره نامه نیز از سوی این دفتر صادر شده است. آنچه که برای ما حائز اهمیت است ارزش‌آفرینی و درایت بوده که نمونه آن در گزارش عملکرد وزارتخانه مشخص است.»

ابراهیمی تصریح کرد: «هماهنگی یکی از ارکان مدیریت است که در این مدت بالاترین سطح هماهنگی در امر ستادی به‌ویژه هماهنگی‌های بین دستگاهی، کمیسیون‌ها و ریاست جمهوری انجام شده است. تعامل مستمر با معاونان و مدیران کل با تأکید بر احترام متقابل بهترین راهکار برای پیشبرد امور بوده که این مهم انجام شده است.»

مدیرکل سابق دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل گفت: «بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های همه همکاران در اداره‌کل و تأکید بر نگرش سیستمی در انجام کارها همواره مورد توجه قرار داشته است. همدلی، همراهی، همبستگی، تلاش، پشتکار، ایده‌پردازی، شوق و به‌ویژه علاقه ‌به وزیر و راهنمایی‌های او موجب شد تا به ما در پیشبرد امور کمک کند. موجب افتخار است که طی این مدت با دکتر مونسان همکاری کردم.»

کریمی: در پرداخت‌های پرسنلی و پیمانی بر اساس علاقه شخصی عمل نکردم

علی کریمی ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی و درآمد سابق وزارتخانه نیز اظهار داشت: «اداره‌کل امور مالی واحد پشتیبانی است مخصوصاً ذی‌حساب که با همه ارتباط دارد، هدف من این بود که بتوانیم اعتبارات وزارتخانه را به‌موقع جذب کنیم و هزینه‌ها را پرداخت کنیم و کمترین تنش را در سطح وزارتخانه و استان‌ها داشته باشیم. خوشبختانه از سال ۹۴ وارد میراث‌فرهنگی شدم و سه سال به‌عنوان مدیرکل نمونه انتخاب شدم که از اعتماد دکتر مونسان در این زمینه تشکر می‌کنم.»

او افزود: «هیچ موقع در پرداخت‌های پرسنلی و پیمانی بر اساس علاقه شخصی عمل نکردم و پرداخت‌هایی که در صلاح وزارتخانه بوده، انجام دادم. »

بالایی: اگر اعضای سیستم همکاری نکنند به نتیجه نهایی نمی‌رسیم

فرشته بالایی ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی و درآمد وزارتخانه در این برنامه گفت: «امیدوارم بتوانم راه همکاران را ادامه دهم. اگر اعضای سیستم همکاری نکنند به نتیجه نهایی نمی‌رسیم. ان‌شاءالله این وظیفه خطیر را که بر عهده من نهاده شده با کمک سایر همکاران به‌خوبی انجام دهم.»

ایزدی: ثبات مدیریتی دکتر مونسان بی‌نظیر بوده است

علیرضا ایزدی مدیرکل دفتر حوزه وزارتی و امور بین‌الملل از اعتماد دکتر مونسان برای این انتخاب تشکر کرد و اظهار داشت: «بیش از ۲۷ سال در حوزه میراث‌فرهنگی خدمت کردم، در طول این سال‌ها سعی کردم یاد افرادی را که در این هشتی فعالیت کردند، زنده نگه دارم.»

او افزود: «دو اتفاق خوب در دوره مدیریتی دکتر مونسان اتفاق افتاده و شایسته سپاسگزاری است. نخست ثبات مدیریتی که واقعاً بی‌نظیر بوده و دوم اتکا و توجه به نیروهایی که در این مجموعه کار کردند و هیچ‌وقت دیده نشدند. همچنین وظیفه خودم می‌دانم از آقای ابراهیمی تشکر کنم. امیدوارم با راهنمایی مدیران و معاونان شاهد به نتیجه رسیدن تمام تلاش‌هایی که در این مدت انجام شده، باشیم.»

دولت گردشگری و صنایع دستی مراسم تودیع و معارفه مشکلات معارفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر