کد خبر: 221807 A

در دوران او یکی از حرفه‌ای‌ترین گروه‌های کر تشکیل شده بود. لوریس هویان، رهبر کر دفترموسیقی نیزمدتی شاگرد موسسیان بوده است.

در پی درگذشت رهبر اسبق گروه کردفتر موسیقی؛ پیروز ارجمند درگذشت گورگن موسیسیان را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا؛ در بخشی از این پیام آمده است: شناخت هنر والا و حفظ ارزش‌های آن بی‌تردید نیازمند داشتن اندیشه‌ای والاست، گورگن موسسیان دورانی که رهبری گروه کر ارکسترسمفونیک را به عهده داشت با شناخت این نوع موسیقی یکی ازحرفه ای ترین گروه کررا تشکیل داده بود. برای این معلم والا مقام طلب رحمت و مغفرت الهی دارم.

گورگن موسسیان، رهبر سابق گروه کر ارکستر سمفونیک تهران، شامگاه ۱۷مهرماه در خارج از کشوراز دنیا رفت. این هنرمند که حدود ۷۰ سال سن داشت، به‌دلیل نارسایی کبد درگذشت. این هنرمند پس از انقلاب اسلامی نزدیک به ۲۰ سال گروه کر ارکستر سمفونیک تهران را رهبری و در هنرستان موسیقی دختران و پسران تدریس کرد. رهبری گروه کر «سوان» از دیگر فعالیت‌های موسسیان بود که به گفته‌ی هنرمندان کر ایران، در دوران او یکی از حرفه‌ای‌ترین گروه‌های کر تشکیل شده بود. لوریس هویان، رهبر کر دفترموسیقی نیزمدتی شاگرد موسسیان بوده است.

موسسیان، رهبر سابق گروه کر ارکستر سمفونیک تهران، ۱۷ آبان از دنیا رفت. این هنرمند که حدود ۷۰ سال سن داشت، به‌دلیل نارسایی کبد درگذشت.

این هنرمند پس از انقلاب اسلامی نزدیک به ۲۰ سال گروه کر ارکستر سمفونیک تهران را رهبری و در هنرستان موسیقی دختران و پسران تدریس کرد.

رهبری گروه کر «سوان» از دیگر فعالیت‌های موسسیان بود که به گفته‌ی هنرمندان کر ایران، در دوران او یکی از حرفه‌ای‌ترین گروه‌های کر تشکیل شده بود.

گورگن موسیسیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر